Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чи Україну будуть і далі примушувати погодитися на «корейський сценарій»
commentss НОВИНИ Всі новини

Чи Україну будуть і далі примушувати погодитися на «корейський сценарій»

Захід все ж підводить Україну до умовного «корейського сценарію», вважає політтехнолог Олексій Голобуцький

17 червня 2024, 19:02
Поділіться публікацією:

Україну підводять до умовного корейського варіанту, як би його не було сформульовано, вважає політтехнолог Олексій Голобуцький. За його словами, спочатку буде припинення вогню, далі все перейде в формат переговорів, самітів тощо. Заморожений конфлікт, по суті. Це варіант, ситуація з яким стане більш-менш зрозумілою до кінця року – це те, про що казав Володимир Зеленський, підкреслив експерт.

Чи Україну будуть і далі примушувати погодитися на «корейський сценарій»

Переговори України і РФ

"Однак зауважу, що жоден варіант не передбачає капітуляції України. Бо інакше для чого Захід вкладав грубі гроші? Все можна було вирішити раніше і набагато дешевше. Ті ж Стамбульські угоди – по факту, форма капітуляції України. Умови путінського ультиматуму – теж капітуляція України. В чистому вигляді те, що пропонує Захід, — це по суті військова перемога України, вибивання російських військ з території України зброєю Заходу. І це, будьмо чесні, не надто ймовірний варіант",
- говорить політтехнолог.

Тобто, лишається середньозважена позиція: заморожування війни і "сірої зони", фактично окупованої і приєднаної до Росії, а формально – міжнародно визнаної української. Це у випадку, якщо в найближчі півроку взагалі буде знайдено хоч якесь рішення, додав експерт.

"Якщо ж Путін "зацементує" свій ультиматум, то лишаться тільки полярні варіанти. Тобто, військові, а не дипломатичні рішення. Або Україна і Захід дотиснуть Росію – або Росія дотисне Україну і Захід. Окреме питання: чи потрібен перший чи другий варіант Глобальному Півдню на чолі з Китаєм. В сенсі, з якою ймовірністю Китай зажене Путіна в переговорний процес і змусить відмовитись від ультиматумів, власне щоб уникнути військового вирішення проблеми",
- відзначив експерт.

Тобто, каже експерт, це насправді і є центральною проблемою: чи є ймовірність запхати Росію в переговорний процес, змусити її до прийнятних компромісів, зробити хоча би тимчасово, на десятиліття чи бодай на 5 років (поки США не відновить оборонку до рівня часів Холодної війни, ЄС не запустить всі плановані зміни у ВПК і оборонній системі... Ну і поки не розв’яжеться хоч трохи ситуація з Китам і Тайванем).

Тож можливість залучити Росію до процесу – головне, що викликає сумніви в лідерів країн-учасниць Бюрґенштоку. Щоб увійти в ці двері до переговорного простору, Росія маю "обтесати зайве", змінити формат, додав експерт.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, чому корейській сценарій не підходить Україні.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!


Новини