Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чи справді ЗСУ відступають на Харківщині: NYT дізналося деталі
commentss НОВИНИ Всі новини

Чи справді ЗСУ відступають на Харківщині: NYT дізналося деталі

За інформацією NYT, ЗСУ у Харківській області ведуть стратегію оборони з повільним відступом

22 травня 2024, 10:35 comments4929
Поділіться публікацією:

Цей травень для України розпочався дуже проблематично. Російським окупантам вдалося прорвати кордон у Харківській області та розпочати просування у бік обласного центру. Військові аналітики кажуть, що Росії не вистачає військ для захоплення міста, але вона може просунутися на відстань артилерійського вогню, що спричинить ще більший потік біженців. Як передає портал "Коментарі", про це пише The New York Times.

Чи справді ЗСУ відступають на Харківщині: NYT дізналося деталі

Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел

У той час як російські війська відвойовують землі, з яких вони були витіснені наприкінці 2022 року, українські військові ухвалили стратегію ведення бойових дій із повільним відступом на більш зміцнені позиції.

"Хоч навряд чи ця стратегія є ідеальною, а розповіді командирів і солдатів свідчать про те, що Україна реалізувала її з деякими помилками — тактика оборони з одночасним відступом невеликими кроками дозволяє більш слабким силам завдати нападникам значних втрат. Наступні повинні штурмувати ряд за рядом позицій, просуваючись вперед, постійно прориваючи укриття і зазнаючи себе артилерійського обстрілу", — пише видання.

Україна, маючи недостатню кількість військ та не маючи достатньо боєприпасів, вимушено застосовує цю стратегію за потребою після того, як російські війська захопили місто Авдіївку у лютому, зазначає NYT.

"Тактика росіян радикально змінилася порівняно з 2022 роком", — сказав капітан Петро Левковський, начальник штабу батальйону оперативного призначення 13-ї української бригади. Тоді, за його словами, "вони прийшли колонами, йшли на Харків, бо думали, що на них чекатимуть".

Зараз, за словами військового, росіяни "стріляють з артилерії на великі відстані, знищують все, потім невеликими групами йдуть на штурм, але у великій кількості з різних напрямків".

"Генералів чекає гра у здогадки. Як далеко просунеться Росія, залежить від того, скільки солдатів виставлять обидві сторони. Для України цей розрахунок означає переміщення захисників з інших потенційних об'єктів атаки", — пише видання.

Читайте також на порталі "Коментарі" – про що намагається домовитись Україна з партнерами: як це може вплинути на перебіг війни.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини