Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чи справді Путін відкинув мирний план Трампа: що приховано за заявами
commentss НОВИНИ Всі новини

Чи справді Путін відкинув мирний план Трампа: що приховано за заявами

Сторони роблять рішучі заяви, підвищуючи ставки та готуючись до потенційних переговорів

27 грудня 2024, 17:00
Поділіться публікацією:

Майже половина українців вважають, що обрання Дональда Трампа президентом США наближає мир в Україні. Водночас у справедливість мирної угоди з Росією вірять лише 23% респондентів. Проте аналітики Інституту вивчення війни (ISW) не настільки оптимістичні. Вони вважають, що російський диктатор Володимир Путін вже фактично відкинув пропозицію, яку розробляє команда новообраного президента США Дональда Трампа щодо можливого мирного плану по Україні. Чи можна сказати, що Путін останніми своїми заявами дає зрозуміти, що капітуляція України – єдиний прийнятний для нього варіант? Як себе може повести Трамп та його команда? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.

Чи справді Путін відкинув мирний план Трампа: що приховано за заявами

Володимир Путін та Дональд Трамп. Фото з відкритих джерел

Останні заяви Трампа ставлять путіна у позицію прохача

Керівник політико-правових програм в Українському центрі суспільного розвитку Ігор Рейтерович вважає, що своїми останніми заявами путін намагається вирішити два ключові завдання. 

"По-перше, максимально підвищити ставки перед початком імовірних перемовин – для того, щоб потім можна було продемонструвати схильність до "компромісу" та трохи відступити назад. По-друге, це завуальована вимога попросити його вступити у перемовини. Адже останні заяви Трампа, навпаки, ставлять путіна у позицію прохача. А він не може собі це дозволити. Принаймні, зараз. Тому він продовжує забивати інформаційний простір своїми ультиматумами, намагаючись визначити позиції росії наперед. Виходить не дуже вдало, адже Трамп поки що ігнорує подібні кроки з боку путіна та продовжує формувати свою позицію щодо перемовин", – зазначив експерт.

Він додає, якою буде ця позиція стане більше зрозуміло після європейського турне Келлога, який повинен зібрати актуальну інформацію для Трампа та визначити межу компромісів, на які готова піти Україна та ЄС. 

"І тільки після цього почнеться реальна робота щодо формування "дорожньої мапи" перемовин. До цього часу більшість українців будуть продовжувати вірити у те, що з приходом Трампа мир стане ближчим. Однак ключове питання – наскільки він буде справедливим – поки відкрите", – підсумував Ігор Рейтерович.

Капітуляція України – це марення Путіна

Дипломат, політичний експерт, колишній заступник командира роти добровольчого формування Бориспільської місцевої територіальної громади №1 Вадим Трюхан так прокоментував ситуацію: 

"Обмін публічними заявами з боку членів нової адміністрації Трампа і Кремля насправді є підготовкою до переговорів. Це така собі артилерійська підготовка в дипломатичному сенсі. Зрозуміло, що приймати за чисту монету ані те, про що говорять з Вашингтону, а ні те, про що заявляють в Москві, не слід".

Вадим Трюхан зазначає, що, якщо говорити про росіян, то вони прекрасно розуміють, що все йде у них не по плану, вони прекрасно бачать, що їхні ресурси вичерпуються, прекрасно усвідомлюють, те, що Трамп – це не Байден. Це не слабкий лідер, а сильний і, що ситуація може змінитися не на їхню користь і то дуже швидко. 

"Відтак, вони намагаються показати свою силу, інтенсифікуючи свої штурмові дії на фронті, зокрема через м'ясні штурми, але не тільки. Вони ще й намагаються знищити українську енергосистему своїми ракетами і дронами і намагаючись показати, що в них ще є, як то кажуть, порох порохівницях, організовуючи різного роду провокації в різних частинах світу. Навіть, якщо взяти останні випадки з розривом енергетичних кабелів і кабелі в зв'язку в Балтійському морі, то тут проглядається, знову ж таки, Росія, як ключовий заінтересант цих інцидентів. Тому задача росіян з максимально сильною позицією підійти до майбутніх переговорів з американцями. Тому вони заявляють, що їх позиція зафіксована в так званих Стамбульських угодах чи в позиції, яку вони озвучували ще до вторгнення в Україну. А насправді вони будуть змушені, я б навіть сказав, що навіть вони вже готові до того, що їм доведеться на це йти – до пошуку якогось компромісу. Яким це може бути компроміс сказати зараз складно. Але для України так виглядає, що програма максимум – це повернення на кордони станом на 24 лютого 22-го року, програма мінімум – це принаймні якась фіксація проміжної моделі, типу вихід росіян з Харківської області, відведення на якусь глибину російських військ від Херсона, від Запоріжжя, вихід з Запорізької АЕС. Можливо ще щось", – зазначив експерт.

На думку Вадима Трюхана, в будь-якому випадку, у нас зараз два сценарії, якщо говорити про результати переговорів. Один сценарій – це заморозка на якийсь час війни. Тоді постане завдання підготуватися до більш серйозного наступу. А другий варіант – це з повернення до статус-кво, який склався станом на 24 лютого 22-го року. 

"На жаль, на даний момент розраховувати на щось більше ми не можемо. Але, знову ж таки, це станом на зараз. Що може статися, у разі, якщо росіяни виявляться недоговороздатними і розлютять Трампа, поки що ми можемо лише уявляти, але у разі, якщо Україна отримає дійсно ту зброю, яка нам потрібна і зможе нанести воєнної поразки росіянам на своїй території, то тоді ситуація зміниться кардинальним чином. І, до речі, росіяни це прекрасно розуміють. Тому вони поспішають", – говорить дипломат. 

При цьому Вадим Трюхан зауважує, що Путіну дійсно хотілось би досягнути капітуляції України, але він же не дурень. Він бачить, що йому не вдалося цього досягти протягом вже понад 10 років. 

"Так що мені здається, що всерйоз він (Путін – ред.) на такий варіант вже не розраховує. Він по інерції розповідає всілякі небилиці, в першу чергу, орієнтовані на внутрішнього споживача, але й на Дональда Трампа та його команду. Підсвідомо він це вже прекрасно розуміє і це проглядається на оцих останніх його публічних завах на назовні. Де видно, що він веде себе досить невпевнено, він усвідомлює, що він фактично програв Україну. Питання лише в тому, всю чи якусь її частину – більшу чи меншу. Так що капітуляція – це марення, які використовуються для нагнітання ситуації, але насправді це ніякий не реальний сценарій, на який розраховує Путін – зауважив співрозмовник порталу "Коментарі".

Читайте також на порталі "Коментарі" - чому США наполягають на зниження мобілізаційного віку: чи піде на це Україна.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини