Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Україна нібито погодилася на створення демілітаризованої зони завдовжки 30 км для припинення вогню. Із них українська сторона має відступити на 15 км. Про це повідомив спеціальний представник американського президента з України Кіт Келлог в ефірі Fox News. Про що йдеться? Чи спрацює така ідея? Видання "Коментарі" розбиралося у цій темі, вивчивши думки експертів.
Створення демілітаризованої зони. Фото з відкритих джерел
Військовий експерт, екс-спікер Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов в ефірі Radio NV висловив думку, що між Україною та Росією не працюватиме так звана демілітаризована зона.
Він зазначив, що Путін і надалі хоче захопити всю Херсонську, Запорізьку, Донецьку та Луганську області, а також Севастополь та Крим. Втім, за словами експерта, це фактично стане капітуляцією України, яку Київ не піде.
Щодо відведення сил та коштів, то, за словами експерта, цю історію Україна вже проходила. У 2014-2022 роках було 25 угод про перемир'я, відведення сил та коштів. Фактично жодна з них не спрацювала ефективно. Навіть моніторингова група ОБСЄ була здатна забезпечити стійкий і безпечний периметр вздовж лінії зіткнення.
Військовий експерт Олег Жданов сказав в ефірі телеканалу "Київ24.News" звернув увагу, що ще раніше Путін неодноразово повторював свою мету – після окупації чотирьох українських областей створити буферну зону шириною до 150 км.
За його словами, Путін хоче створити так звану демілітаризовану зону, де не буде військ протилежної сторони. Зазвичай такі зони створюються за домовленістю сторін, або з ультиматуму сильної сторони. Втім, це може бути і результатом силових дій – знищення техніки та озброєнь протиборчої сторони у зазначеній зоні.
Читайте також на порталі "Коментарі" — як розуміти натяк Трампа : чи падіння ціни на нафту може змусити Путіна зупинити війну.
Новини