Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Після "зеленого світла" від Адміністрації Джо Байдена Кремль болісно реагує на удари ЗСУ по території РФ, постійно попереджаючи, що це може зірвати можливі мирні переговори. У той же час конгресмен із Флориди Майк Уолтц, який обійме посаду радника новообраного президента США Дональда Трампа з нацбезпеки, назвав війну Росії проти України "м'ясорубкою" і порівняв її з окопною Першою світовою. Уолтц також заявив, що дозвіл адміністрації Байдена на удари ракетами ATACMS по території Росії веде до ескалації. Чи можна вважати таку заяву натяком на те, що Трамп скасує дозвіл Байдена на удари по РФ? До чого потрібно бути готовою Україні? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел
Керуючий партнер "Національної антикризової групи", економічний та політичний експерт Тарас Загородній не вважає, що дозвіл бити по території Російської Федерації було прийнято адміністрацією Байдена без погодження з адміністрацією Трампа.
Більше того, наголошує Тарас Загородній, усі заяви, які робляться до 20 числа, слід вважати лише політичною грою. Нічого більше. Все буде чітко та ясно та зрозуміло після 20 числа.
Олексій Воронцов, головний редактор інформагенства "УкрПрес інфо" та голова правління агентства журналістських розслідувань "Сила України" розділив свою відповідь на декілька окремих блоків.
Перший експерт назвав "Ера Байдена: удари ЗСУ та ескалація конфлікту". У цьому блоці Олексій Воронцов зауважив, що рішення адміністрації Джо Байдена дозволити застосування ракет ATACMS для ударів по території росії стало знаковим моментом в американській підтримці України. Ці удари стали відповіддю на атаки рф, що продовжуються, на українську інфраструктуру і території. Проте москва болісно реагує на такі дії, регулярно попереджаючи, що вони "можуть зірвати мирні переговори". Такі заяви є не лише частиною інформаційної війни, а й спробою тиску на Захід для обмежень у постачанні озброєнь.
У другому блоці Олексій Воронцов зупинився на позиції Майка Волтца та позиції Трампа, зауваживши, що це може бути натяк на зміни.
Що ж до реакції ключових світових гравців, то, на думку співрозмовника порталу "Коментарі", окрема варто зупинитися на позиції Європейського Союзу та Великобританії.
За його словами, для Китаю будь-які зміни в американській політиці є приводом для маневрів. Пекін прагне використати війну для зміцнення свого впливу, виступаючи посередником у переговорах чи підтримуючи ідею заморозки конфлікту. Послаблення американської військової допомоги Україні сприйме як сигнал про зниження глобального впливу Вашингтона.
Що ж до того, чого чекати Україні, то на думку Олексія Воронцова, Україні необхідно підготуватися до кількох сценаріїв.
Розширення самостійності України, можливості:
Обмеження зовнішньої підтримки може спричинити Україну до прискореного розвитку власної оборонної промисловості, посилення партнерства з іншими країнами (наприклад, Туреччиною чи Південною Кореєю) та диверсифікації джерел військової допомоги.
Зближення із Європою
Зниження ролі США у конфлікті посилить позиції ЄС як провідного союзника України. Це може призвести до поглиблення інтеграції України з Європою, що принесе довгострокові економічні та політичні дивіденди.
Міжнародна дипломатія
Україна отримає стимул для зміцнення своєї ролі у глобальній дипломатії, виступаючи як активний учасник переговорних процесів, здатний привертати увагу до загроз світовому порядку, що походить від Росії.
Ерозія трансатлантичної коаліції. Ризики
Якщо нова адміністрація США справді знизить рівень залучення, це може вплинути на загальну згуртованість Заходу. Деякі країни ЄС можуть сприйняти такий крок як сигнал щодо зниження власної допомоги Україні.
Складнощі з тривалим протистоянням
Україні доведеться переглянути довгострокову стратегію, щоб забезпечити стійкість фронту та внутрішньої економіки в умовах можливого скорочення ресурсів.
Глобальні наслідки:
Українська криза залишається ключовим чинником світового порядку. Якщо США змінять курс і зосередяться на зниженні ескалації, це може вплинути на динаміку в інших регіонах, таких як Тайвань, Близький Схід та Східна Європа. Для Європи це стане викликом: посилення лідерства у підтримці України вимагатиме додаткових ресурсів та більшої політичної рішучості.
Олексій Воронцов наголошує, Україні важливо підготуватися до складного періоду, зосередивши зусилля на наступних напрямках:
Диверсифікація союзників. Активізація співробітництва з ЄС, Великою Британією, країнами Азії та Близького Сходу. Інновації у обороні. Використання технологій, що дозволяють мінімізувати залежність від зовнішньої допомоги.
Інформаційна кампанія. Роз'яснення загроз для демократії та міжнародного порядку, що походять від послаблення підтримки України, у глобальних медіа та на дипломатичній арені.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чому РФ просуває карту з розділом України: чи може вона обговорюватися на переговорах.
Новини