Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чи піде Кремль на примусову мобілізацію: який мобілізаційний ресурс РФ
commentss НОВИНИ Всі новини

Чи піде Кремль на примусову мобілізацію: який мобілізаційний ресурс РФ

Росія все ще має ресурси на "контрактників" і на виробництво зброї, хоч і не всіх видів

28 травня 2025, 09:15
Поділіться публікацією:

Російський диктатор Володимир Путін дав добро російському командуванню не зважати на втрати у війні проти України. Саме тому російська армія, незважаючи на величезні втрати, продовжує наступальні події. Чи піде Кремль на примусову мобілізацію у Росії? Який мобілізаційний ресурс РФ? Видання "Коментарі" розбиралося у цих питаннях, вивчивши думки експертів.

Чи піде Кремль на примусову мобілізацію: який мобілізаційний ресурс РФ

Мобілізація в Росії. Фото: з відкритих джерел

Росія має достатньо грошей для поповнення армії контрактниками

Військовий експерт Михайло Жирохов в ефірі каналу "Київ24" заявив, що путінський режим найближчим часом не ризикне вдатися до примусової мобілізації, оскільки країна має достатньо грошей для поповнення армії контрактниками.

"До примусової мобілізації ще дуже-дуже далеко. Коли ми говоримо про ціну на нафту, потрібно розуміти, що це ф’ючерсна ціна. Якщо ми зараз говоримо, що ціна на нафту впала, то ця ціна буде через півроку, це не буде завтра чи післязавтра. Оскільки світова економіка потребує російських ресурсів, то питання грошей найближчим часом у Росіян стояти не буде. Газ і нафта — вони й досі якщо не в Європі, то в Китаї чи Індії. Це буде потрібно і буде купуватись. По сірим схемам, через треті країни, але буде купуватися", — пояснив експерт.

Крім того, за словами Жирохова, Європа купує багато російських товарів.

За словами експерта, якщо уважно подивитися на полиці німецьких чи навіть польських магазинів – там дуже велика частка російських товарів. І це, якщо ще не говорити про добрива, алюміній, про ті ж рідкісноземельні метали, які все ж таки експортуються і досі затребувані на ринку. Таким чином, росіяни можуть поки що забезпечувати "контрактників". І охочих воювати вистачає.

Жирохов зазначив, що ворог має ресурси і ці ресурси намагається використати більш-менш осудно. Зокрема, росіяни зосередилися на виробництві лише певних видів озброєння.

1200-1300 щоденно росіяни можуть запускати в мобілізаційну машину

Капітан першого рангу, керівник програм безпеки Центру глобалістики Стратегія ХХI Павло Лакійчук в ефірі "24 Каналу" заявив, що Україні не варто орієнтуватися на цифри загального мобілізаційного ресурсу Росії.

"Мобілізаційний ресурс в Україні — 11 мільйонів. І що, з них скільки ухилістів, втікачів. У росіян, ви думаєте, щось інакше? Так само там все відбувається. Мобілізаційний ресурс у них більше. І він у них діє значно ефективніше, ніж у нас. Але треба розглядати вилку. перемістити на полігони, одягнути, озброїти, натренувати, провести злагодження тих сил", — сказав Лакійчук.

Він додав, що різниця між цими двома показниками відображатиме можливість накопичення ворогом резервів.

"Десь 1200-1300 щодня вони можуть запускати в цю мобілізаційну машину. А ЗСУ скільки завдають втрат? Приблизно таку ж кількість. Звідси виникає, що росіяни спроможні за рахунок мобілізації компенсувати втрати особового складу. Але не можуть накопичити значні сили для створення резервів", — додав Лакійчук.

Читайте також на порталі "Коментарі" — на які кроки очікувати від США та Європи: що може стати визначальним у переговорному процесі.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини