Головна Новини Суспільство Війна з Росією Чи можуть в Україні скасувати затяжні тривоги: який вихід
commentss НОВИНИ Всі новини

Чи можуть в Україні скасувати затяжні тривоги: який вихід

Через вильоти російських МіГ-31 в Україні годинами може тривати повітряна тривога

30 листопада 2023, 15:00 comments1380
Поділіться публікацією:

Останнім часом росіяни систематично піднімають в небо винищувач МіГ-31К, носій ракет "Кинджал", який кружляє в небі кілька годин. Весь цей час по всій території України оголошується повітряна тривога, що є дуже згубним для економіки країни. Чи доцільно оголошувати повітряну тривогу, коли в повітряний простір Росії піднімається МіГ-31К? Чи можна хоча б у деяких регіонах не включати сигнал про тривогу? Видання "Коментарі" розбиралося у питанні, вивчивши думки експертів.

Чи можуть в Україні скасувати затяжні тривоги: який вихід

Винищувач. Фото: з відкритих джерел

Затяжні тривоги через польоти МіГ шкодять країні

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко в інтерв'ю сайту "Обозреватель" заявив, що за весь період повномасштабного вторгнення в Україну верифіковано 10 застосувань Х-47М2 "Кинджал". У 2023 році було шість верифікованих пусків Х-47М2 "Кинджал", три з яких завершилися перехопленням.

За словами експерта, логічно, що виникає два питання: скільки за цей період було повітряних тривог, спричинених злетом МіГ-31К? Скільки годин простою виробництва з 2022 по 2023 рік? Насправді, за словами Коваленка, йдеться про сотні тисяч годин. Десять верифікованих застосувань, одне дефективне падіння та три перехоплення проти сотень тисяч годин простою, що шкодять економіці.

Олександр Коваленко наголосив, що питання — дуже непросте, адже йдеться про людські життя. Але, на його думку, економіка, що працює, дозволить їх зберігати ефективніше не тільки на полі бою, а й у тилу.

"Хтось може сказати, що я своїм оглядом потенційно пропоную не оголошувати повітряні тривоги під час злету МіГ-31К, тим самим ставлячи під загрозу людські життя, відповідальність за які буде не лише на моєму совісті, а й на тих, хто може прийняти таке рішення у перспективі. І я погоджуся із цим звинуваченням. І це є прагматизм. Повторюся: сотні годин простою та колосальні втрати для економіки – заради чого?", – висловився експерт.

Пошук альтернативи затяжним повітряним тривогам складний

Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі "24 Каналу" висловив думку, що найправильніше шукати рішення відповідно до того, що може бути градація рівня загроз, враховуючи, де знаходиться МіГ. Ракета "Кинджал" летить дуже швидко у будь-який бік, але загроза для кожної області різна.

"Якщо він літає в районі Чорного моря, то зрозуміло, що для Херсона чи Миколаєва на цей час загрози більші, ніж, наприклад, для Луцька з погляду відстані. Тому, на мою думку, важливо знайти гнучкий спосіб враховувати, де знаходиться МіГ. Можливо, прирівнювати його польоти як польоти тактичної авіації вздовж кордону", – запропонував експерт.

На його думку можна знайти формулу за допомогою кольору тривоги.

"Наприклад, червоний – це найвищий рівень загрози, тому потрібно перебувати в укритті. Жовтий – це можливий. Якщо він буде, то оперативно переходить у червоний, потрібно одразу йти в укриття. Зелений – є тривога, що літає МіГ, щоб було усвідомлення: якщо будуть пуски ракет, то, можливо, і червоний рівень", – припустив військовий експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" – чого не вистачає Україні для більш ефективної боротьби з агресором: що може статися на фронтах.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини