Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Поки Росія прискорює виробництво дронів, Україна, розуміючи загрозу, що посилилася, активно шукає цьому протидію. Чи допоможуть дрони-перехоплювачі захистити Україну від ворожих дронів та ракет? У чому полягає головна складність? Видання "Коментарі" розбиралося у темі, вивчивши думки експертів.
Дрон-перехоплювач. Фото: з відкритих джерел
Авіаційний експерт Богдан Долінце в ефірі "Вечір.LIVE" заявив, що дрони-перехоплювачі не будуть ефективним засобом у боротьбі з крилатими чи балістичними ракетами.
За словами експерта, дрони-перехоплювачі будуть ефективними проти повільних цілей, що летять на висоті від 2 до 4 км зі швидкістю до 250 км/год.
У той же час крилаті ракети до цієї категорії не відносяться, додає фахівець.
При цьому Долінце зазначив, що окупаційні війська можуть перейти до використання швидших і дорожчих дронів, і їх буде складніше перехопити.
Голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в інтерв'ю Українському радіо розповів, що, розробляючи дрони-перехоплювачі для знешкодження "шахедів", Україна має враховувати, що будь-який засіб поразки дуже швидко втрачає свою актуальність.
За його словами, паралельно має проводитися підготовка фахівців, які випробовуватимуть перехоплювач, а після апробації має відбуватися напрацювання певної тактики його використання.
Читайте також на порталі "Коментарі" — президент повідомив, чим збивали дрони над Києвом: "Максимально це масштабуємо".