Головна Новини Суспільство Війна з Росією Буде ще більше роботів на фронті: Міноборони здивувало новинкою
commentss НОВИНИ Всі новини

Буде ще більше роботів на фронті: Міноборони здивувало новинкою

Україна запровадила новий роботизований комплекс для війська

27 грудня 2024, 14:14
Поділіться публікацією:

Міністерство оборони України офіційно кодифікувало та допустило до експлуатації у військах новий наземний роботизований комплекс (НРК) під назвою "Равлик". Як повідомляє портал "Коментарі", про це повідомляє Міноборони.

Буде ще більше роботів на фронті: Міноборони здивувало новинкою

Український наземний роботизований комплекс "Равлик". Фото: Міноборони України

У повідомленні йдеться, що ця універсальна мобільна платформа є повністю українською розробкою, яка демонструє новий рівень інженерних досягнень у вітчизняній оборонній сфері.

В оборонному відомстві зазначили, що "Равлик" відрізняється компактністю, універсальністю та високою прохідністю.

Його маса становить трохи більш ніж півтонни, проте він здатний перевозити кілька сотень кілограмів вантажу або буксирувати причепи вагою до двох тонн.

Електродвигун комплексу забезпечує безшумний рух, а спеціальні пило- та вологозахищені елементи гарантують стабільну роботу в будь-яких погодних умовах.

За словами заступника міністра оборони Дмитра Клименкова, конструкція "Равлики" дозволяє долати складні рельєфи: бездоріжжя, болотисті ділянки, піски, невеликі канави та перешкоди.

Таким чином, це робить комплекс універсальним інструментом для виконання різних завдань на полі бою, зокрема, доставки боєприпасів, евакуації поранених, розвідки або встановлення обладнання.

Читайте також на порталі "Коментарі" – на початку грудня 13-та бригада Національної гвардії України "Хартія" успішно провела першу операцію на харківському напрямі, де всі завдання виконувались за допомогою роботів та безпілотників. Про це повідомили у МВС України.

У ході операції використовувалися наземні роботи для мінування та розмінування, дрони-камікадзе та мобільні турелі. Також застосовували різні типи БпЛА: важкі мультироторні "бомбери", дрони для спостереження та FPV-дрони.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини