Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Минулого року ключовою зброєю української оборони стали високошвидкісні, маневрені дрони. У 2025 році на полі бою очікується поява роботів-вбивць, де комп'ютери дедалі більше замінюють людей у польотах та наведенні на ціль. Така автоматизація здатна допомогти Україні ефективніше протидіяти значно більшому супротивникові, навіть за умови скорочення постачання зброї з боку західних партнерів. Як передає портал "Коментарі", пише The Wall Street Journal.
Дрон
ЗМІ зазначає, що головний акцент все одно залишається на збереженні контролю з боку людини.
Українські компанії впроваджують поступові інновації, спрямовані на полегшення керування дронами. Цей підхід дозволяє знизити рівень навичок, необхідних оператора, одночасно підвищуючи ефективність. Аналогічний принцип давно використовується в інших галузях, таких як авіація, автомобілебудування та електронна комерція.
Україна застосовує десятирівневу систему поступового впровадження автоматизації дронів. Вже зараз використовуються моделі, які можуть автономно наводитись на ціль за допомогою комп'ютерного зору.
Однак головними перешкодами залишаються російські засоби радіоелектронної боротьби, які пригнічують сигнали керування та перешкоджають наведенню дронів. Українські стартапи, такі як Sine, працюють над вирішенням цих проблем. Наприклад, компанія розробила модуль, який автоматично уникає перешкод, використовуючи багаточастотні канали зв'язку.
Інша розробка Sine – система навігації, яка дозволяє точно визначати місцезнаходження дронів навіть за відсутності GPS. Завдяки цьому пілоти можуть працювати в умовах активної радіоелектронної дії.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Путін рано почав святкувати: що готує Україна для Москви, навіть якщо Трамп відвернеться.
Новини