Головна Новини Суспільство Війна з Росією Британська розвідка пояснила, чому авіація РФ не почувається у безпеці у Чорному морі
commentss НОВИНИ Всі новини

Британська розвідка пояснила, чому авіація РФ не почувається у безпеці у Чорному морі

Після втрати Ту-22М3 у квітні цього року Росія стала більш обережною у своїх ударних операціях у Чорному морі

сьогодні, 13:52
Поділіться публікацією:

Пілоти російських бомбардувальників побоюються бути збитими у Чорному морі. Тому вони поспіхом направляють ракети на хибні цілі і якнайшвидше залишають район. Як передає портал "Коментарі", про це йдеться в оновленому зведенні Міністерства оборони Великобританії у X (Twitter).

Британська розвідка пояснила, чому авіація РФ не почувається у безпеці у Чорному морі

Авіація. Фото: з відкритих джерел

У зведенні британської розвідки зазначається, що торгове судно Aya було вражене ракетою в Чорному морі 11 вересня, коли воно йшло на південь з Одеси до Єгипту, завантажене 26 тисяч тонн зерна. Британські розвідники практично на 100% упевнені, що ракета була протикорабельною ракетою AS-4 KITCHEN (Х-22), запущеною російським бомбардувальником Ту-22М3, який на той час діяв у цьому районі.

Британські розвідники припускають, що відсутність детонації дозволила уникнути катастрофічних ушкоджень.

"Малоймовірно, що судно Aya було передбачуваною метою для цього удару і, ймовірно, було вражене через погані процедури наведення російськими пілотами, які використовували застарілий боєприпас. Росія регулярно атакувала цілі вздовж чорноморського узбережжя України, включаючи острів Зміїний, намагаючись порушити експортну діяльність і погіршити будь-які військові активи у цьому районі", — йдеться у повідомленні.

За даними британської розвідки, після втрати Ту-22М3 у квітні 2024 року Москва стала обережнішою у своїх ударних операціях у Чорному морі. У Міноборони Британії припускають, що цей інцидент стався через те, що російські пілоти поспіхом невірно ідентифікували корабель Aya як свою мету, бажаючи залишити район одразу після запуску через страх бути атакованими українською ракетою земля-повітря.

"Ракета Х-22 постійно не справлялася з поставленим завданням у конфлікті в Україні. Запуск надзвукової крилатої ракети за невірним курсом з ймовірної помилкової мети у міжнародних водах демонструє вкрай погану та безвідповідальну практику авіації", — зазначають у Міноборони Британії.

Читайте також на порталі "Коментарі" — ЗСУ у Вовчанську пішли вперед: британська розвідка назвала причину успіхів наших воїнів.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини