Рубрики
МЕНЮ
Любовь Блажко
Нове наукове дослідження, яке було проведено доктором медичних наук Сі-Квонг Джун Лю, спростувало поширені переконання про роботу нашого мозку. Так, виявилося, що пережитий стрес здатний змінити його структуру.
Як стрес впливає на мозок. Фото: unsplash
Результати даного експерименту вже опубліковані у виданні Journal of Neuroscience, повідомляє експерт. Джун Лю разом з іншими учасниками цього проекту провели безліч досліджень на мишах, перш ніж зробити остаточні висновки.
Одна стресова ситуація викликає швидкі, але тривалі реакції в астроцитах, тим самим, очищаючи наш мозок від так званого "сміття". Так відбувається тому, що пережитий стрес змушує кінчики астроцитів віддалитися від синапсів, які створені для того, щоб передавати інформацію з однієї клітини в іншу.
Згідно з цією інформацією, стрес позитивно позначається на роботі нашого мозку, тому що змушує його мобілізувати всі свої сили і швидко виконати поставлене завдання. Але так відбувається рівно до тих пір, поки стрес не стає хронічним. В іншому випадку, говорити про його користь для мозку безглуздо.
Новини