Рубрики
МЕНЮ
Любовь Блажко
Напевно ви пам'ятаєте той епічний момент, коли головний герой кидає в калюжу бензину недопалок, він миттєво спалахує, і полум'я біжить по бензиновій "доріжці". А через кілька хвилин відбувається потужний вибух за спиною героя. Але чи можливо повторити щось подібне в реальному житті? Давайте спробуємо це з'ясувати.
Вчені спростували популярний міф з голлівудських фільмів. Фото: unsplash
Щоб дізнатися, чи дійсно калюжа бензину може спалахнути від кинутого недопалка, дослідники провели цікавий експеримент. Так, відомо, що їм довелося понад 4 тисячі разів підпалити бензин за допомогою тліючих сигарет різних марок. Але результат був один і той же: жодна з них не починала миттєво спалахувати.
А справа виявилася ось у чому: як тільки сигарету перестають "тягнути", то її температура падає за лічені секунди. А бензин є небезпечним через займистість парів, а не самої рідини. І коли ця рідина не знаходиться в закритому просторі, то недопалок ніяк не може запалити пари, які виходять. Експерти також впевнені в тому, що попіл досить швидко з'являється, а це заважає загоранню.
Але навіть якщо це і так, все одно не варто повторювати подібну ситуацію в реальному житті, радять вчені.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, вчені зафіксували величезні спалахи в атмосфері Юпітера. Вони абсолютно впевнені в тому, що подібне явище ніяк не можна вважати звичайними блискавками. Тому як в ньому переважали ультрафіолетові спалахи серії Лаймана, які з'являються через перехід електронів з порушених енергетичних рівнів в атомі водню на перший. Ці дані дозволили фахівцям припустити, що вони зафіксували TLE.
Новини