logo_ukra

Coinspot 26.02.2021

BTC/USD

47318.44

ETH/USD

1488.01

LTC/USD

177.37

НБУ 26.02.2021

USD/UAH

28.05

EUR/UAH

34.25

RUB/UAH

0.40

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Суспільство наука і навчання В Україні продовжать видавати «червоні» дипломи, але є нюанси
commentss НОВИНИ Всі новини

В Україні продовжать видавати «червоні» дипломи, але є нюанси

Відтепер університети самостійно зможуть визначати критерії для отримання дипломів із відзнакою

18 січня 2021, 17:55
"Червоні" дипломи, що свідчать про відмінне навчання студента, не зникнуть в Україні як явище. В Міністерстві освіти і науки пояснили, яким чином українці зможуть отримувати документ "із відзнакою".

В Україні продовжать видавати «червоні» дипломи, але є нюанси

Дипломи з відзнакою залишаються, але є одне "але". Фото: НАН України

Як відомо, в МОН затвердили нові форми документів про вищу освіту і наукові ступені. Підписання документу автоматично "скасувало" можливість видавати "червоні" дипломи — себто ті, які відрізнятимуться позначками "відзнака". Утім, як пояснили чиновники трохи пізніше, можливість зберегти повідомлення про сумлінне навчання залишилася.

"Інформацію про особливі досягнення випускника заклад вищої освіти може зазначати в додатку до диплома європейського зразка в шостому розділі "Додаткова інформація", — йдеться у повідомленні МОН.

Цікаво, що відтепер вимоги до отримання такого документу про отримання вищої освіти університети визначатимуть самостійно. Виходить, від вишу до вишу правила "червонодипломності" відрізнятимуться.

Наразі наказ МОН, який передбачає усі ці нововведення, знаходиться на доопрацюванні одразу кількох міністерств. Щойно його зареєструє Мін’юст і опублікує видання "Офіційний вісник України", документ набере чинності.

Нагадаємо, що сьогодні людина, яка здобуває вищу освіту, може отримати кілька наукових ступенів. Це молодший бакалавр, бакалавр, магістр, доктор філософії (доктор мистецтва), доктор наук.

Раніше "Коментарі" досліджували, чи може скасування "червоних" дипломів в Україні вплинути на освітній процес. Так, наприклад, кандидат педагогічних наук Володимир Шкавр вважає введення такої практики прагненням української освітньої галузі досягти стандартів освіти Європи. Водночас спеціаліст переконаний, що частково на мотивацію та успішність студентської спільноти подібні нововведення все ж вплинуть негативно.


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Борис

19 січня 2021, 11:27

Про студентські роки… https://youtu.be/W7Zay7B_ZtU Про філософа… https://youtu.be/JPiEZ5_TQ-w

comments.ua
comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!