Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Один із найвідоміших інвесторів у світі, мульти-мільярдер, один із засновників Paypal і ранній інвестор у Facebook Пітер Тіль дуже серйозно критикує сучасну вищу освіту у західному світі. З його теоріями можна сперечатися — але принаймні вони мають підґрунтя і дуже не нудні, вважає екс-президент мобільного оператора "Київстар" Петро Чернишов.
Пітер Тіль
Так от, за словами Тіля, раніше завжди перемагала теорія, що вища освіта є інвестицією. Тобто людина платить гроші за навчання, також інвестує свій час. Щоб добре навчатися в крутому університеті — треба працювати 7 днів на тиждень і мало спати. І на виході отримуєш крутого професіонала, який може заробляти більше грошей, ніж той, хто не вкладався.
Також, за словами Тіля, була дуже популярна теорія, що вища освіта — це 4-річна вечірка. Між школою, коли ти під контролем батьків, і роботою, коли ти під контролем боса, — є 4 роки, коли можна розважатися на повну! Нібито таким чином було влаштовано багато університетів у США, Англії та Японії.
І Тіль вважає, що є дві інші теорії, що пояснюють корисність університету для тих, хто його закінчив. Перша, на його думку, це страхування — якщо ти його не купиш, то велика ймовірність повністю зіпсувати своє життя — провалившись у такі "щілини" в суспільстві, з яких до кінця життя виходу не буде. Тому батьки готові йти на жертви, щоб оплатити навчання своїм дітям, вважає експерт.
Але також є й інша теорія — що вища освіта — це турнір!
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав про фактори, які вливають на вибір вузу в Україні. Серед них найпопулярніші – це вартість освіти та престижність вузу.
Новини