Головна Новини Суспільство Наука та освіта Прогнози погоди стануть точнішими: людство на порозі нового відкриття
commentss НОВИНИ Всі новини

Прогнози погоди стануть точнішими: людство на порозі нового відкриття

Незабаром один синоптик із звичайним комп'ютером зможе давати досить точний прогноз.

22 березня 2025, 09:30
Поділіться публікацією:

Незабаром робити точні прогнози погоди стане простіше, швидше і дешевше. Це стане можливим завдяки впровадженню технологій штучного інтелекту в цій галузі.

Прогнози погоди стануть точнішими: людство на порозі нового відкриття

Прогноз погоди. Фото з відкритих джерел

Сьогодні прогнози погоди генеруються за допомогою складного набору етапів, кожен із яких займає кілька годин і вимагає використання спеціально розроблених суперкомп'ютерів та участі великих груп експертів для їх розробки, підтримки та розгортання.

Однак незабаром цю роботу зможе виконувати один синоптик зі звичайним комп'ютером. Штучний інтелект зможе виконувати технічну частину роботи у десятки разів швидше та використовуючи у тисячі разів менше обчислювальної потужності, ніж нинішні системи.

Проект Aardvark Weather покликаний навчити штучний інтелект на необроблених даних із метеостанцій, супутників, повітряних куль, кораблів та літаків з усього світу, щоб він міг робити прогнози. Подробиці проекту, над яким працює міжнародна група вчених, опубліковано в журналі Nature.

Річард Тернер, професор машинного навчання у Кембриджському університеті (Великобританія), сказав, що новий підхід можна використовувати для швидкого надання індивідуальних прогнозів для конкретних галузей промисловості чи місць. Наприклад, за його допомогою можна прогнозувати температури для африканського фермерського господарства або швидкість вітру для європейської компанії, що спеціалізується на вітроенергетиці.

За словами Тернера, модель зрештою зможе робити точні восьмиденні прогнози порівняно з п'ятиденними прогнозами на даний момент, а також гіперлокалізовані прогнози.

Доктор Скотт Хоскінг, директор відділу науки та інновацій для навколишнього середовища та сталого розвитку в Інституті Алана Тьюринга (Великобританія), сказав, що цей прорив може "демократизувати прогнозування", зробивши потужні технології доступними для країн, що розвиваються по всьому світу.

Aardvark спирається на недавні дослідження техногігантів Huawei, Google та Microsoft. Дослідники заявили, що, використовуючи лише 10% вхідних даних, необхідних існуючим системам, Aardvark вже міг би перевершити національну систему прогнозування погоди США у певних аспектах.

Читайте також на порталі "Коментарі" — дощі литимуть у кількох областях: як в Україні зміниться погода.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини