logo_ukra

BTC/USD

55639.08

ETH/USD

2410.57

LTC/USD

272.08

USD/UAH

28.17

EUR/UAH

33.80

RUB/UAH

0.38

lang

Мова

UA RU
comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Суспільство наука і навчання На Землі закінчується життєво важливий ресурс: чим це загрожує
commentss НОВИНИ Всі новини

На Землі закінчується життєво важливий ресурс: чим це загрожує

Запаси цього ресурсу можуть зникнути через 80 років

23 лютого 2021, 09:30

Група дослідників з Данії та Великобританії заявила, що в недалекому майбутньому людство може зіткнутися з голодом. Річ у тому, що на нашій планеті закінчується життєво важливий ресурс — фосфор.

На Землі закінчується життєво важливий ресурс: чим це загрожує

на Землі закінчуються запаси фосфору (фото з відкритих джерел)

Вчені говорять, що основною причиною дефіциту фосфору, який важливий для виробництва сільськогосподарських продуктів, є нераціональне споживання мінеральних добрив, що вимиваються в океанічні води. Згідно з оцінками дослідників, якщо не вживати ніяких заходів "економії" цього важливого ресурсу, то його запаси істотно скоротяться вже через 40 років, а через 80 років — зникнуть повністю. Такий хід подій може привести до всесвітнього голоду, тому що дефіцит фосфору стане причиною неврожаїв.

Відзначається, що фосфор — незамінний елемент живлення рослин (як, втім, і всіх інших організмів). Підтримка високих врожаїв сільськогосподарських культур, необхідна для забезпечення продовольством зростаючого населення Землі, а це можливо тільки завдяки масованому застосуванню мінеральних добрив. Пов'язаний рослинами фосфор переходить далі по харчових ланцюгах (дістається тваринам, в тому числі й людині), виділяється з продуктами обміну, потрапляє в стічні води, ріками виноситься в океан, де виявляється в морських опадах, але вже в дуже розсіяній формі. Таким чином, наявні на Землі запаси фосфатів — це фактично невідновлювані, ресурси.

Дослідники говорять, що запобігти фосфорному кризу можна, але для цього необхідно скоротити його застосування і розробити спосіб його повторного використання.

Раніше видання "Коментарі" повідомляло, що у   2020 році Земля стала швидше обертатися і в добі більше не 24 години. Експерти кажуть, що дні проходять на 0,5 секунди менше, але це помітно тільки на атомарному рівні.


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!