Рубрики
МЕНЮ
Амбарцумян Анна
Згідно з новим дослідженням, Земля наближається до кліматичних умов, що нагадують передостаннє міжльодовикове потепління, яке зруйнувало ключові течії Атлантичного океану. Тоді танення арктичного льоду спричинило ослаблення системи течій, зокрема AMOC, що охолодило Північну Атлантику та призвело до глобальних змін. Вчені попереджають: якщо сучасні тенденції глобального потепління продовжаться, цей сценарій може повторитися вже в найближчі десятиліття. Про це повідомляє Live Science.
Замерзлі машини. Фото з відкритих джерел
Дослідження, проведене вченими з Арктичного університету Норвегії, зосереджується на аналізі кліматичних умов Останнього міжльодовикового періоду, що тривав близько 115–130 тисяч років тому. Це був час, коли середні температури на Землі піднялися, а рівень морів значно виріс, що спричинило масштабне танення льодовиків. Цей період надає цінну інформацію для розуміння сучасних кліматичних процесів і того, як глобальне потепління може вплинути на океанічну циркуляцію.
Мохамед Езат, провідний автор дослідження, наголошує, що необхідно докласти значних зусиль, щоб уникнути критичних кліматичних зрушень.
Еверест є найвищою горою на Землі, і його висота постійно збільшується. Міжнародна група вчених на чолі з дослідниками з Університетського коледжу Лондона виявили, що висота гори Еверест за останні 89 тис. років збільшилась на 15-50 метрів, ніж це мало б бути. Причому причина цього виявилася неочевидною — деталі в матеріалі.
Новини