Головна Новини Суспільство Скандали Скандальна угода на страховому ринку України: навіщо ексзять Черновецького хоче купити СК “Країна”
commentss НОВИНИ Всі новини

Скандальна угода на страховому ринку України: навіщо ексзять Черновецького хоче купити СК “Країна”

Що відомо про В'ячеслава Супруненка та навіщо йому СК “Країна”

2 квітня 2025, 11:16
Поділіться публікацією:

Колишній зять Леоніда Черновецького, В'ячеслав Супруненко, мав намір придбати СК “Країна” ще у 2023 році. І, як писав портал "Коментарі", угода планувалася з великою знижкою. З того часу Супруненко не залишив наміру придбати компанію.

Скандальна угода на страховому ринку України: навіщо ексзять Черновецького хоче купити СК “Країна”

Фото: колаж порталу "Коментарі"

Фактично вже зараз можна простежити певні зв'язки Супруненка зі страховою. За офіційними даними НБУ, СК належить закритому ІФ "Ківі" ексдепутата Київміськради Ганни Коваленко. Тим часом незалежним членом Спостережної спілки компанії з листопада 2024 року рахується Роман Ярошенко. До цього він 5 років він був головою наглядової ради банку “Асвіо” і зараз зберігає цю посаду. А ця фінустанова на 89,9% належить В'ячеславу (69,9%) та Олександру Супруненко.

30 жовтня 2024 року В'ячеслав Супруненко купив лізингову компанію "Калина-автолізинг". Компанія належала фонду "Ківі" (88,33%) та СК "Країна" (11,67%), тобто по суті так само Ганні Коваленко.

“Калина-Автолізинг” у листопаді 2024 року перейменували на “АМО Лізинг”. Зазначається, що СК "Країна" належить 98% — хоча за даними НБУ на 01.01.2025 структура дещо інша. За даними Нацбанку 100% “АМО Лізинг” належить Супруненку Вячеславу Івановичу. А за даними Опендатабот серед акціонерів з великими частками “АМО Лізинг” вказана ПАТ “Страхова компанія “Країна” (частка 98%). Якщо підтвердиться вплив Супруненка на діяльність страхової компанії, то це буде вважатися порушенням чинного законодавства, оскільки НБУ цього не погоджував.

Зазначимо, що СК “Країна” працює на страховому ринку з 1994 року. І хоча надає клієнтам понад 30 страхових продуктів, особливою прибутковістю не може похвалитися. За даними порталу "Коментарі", у 2024-му, прибуток компанії склав менше ніж 3 млн грн. При розмірі статутного фонду у 85 млн грн це дає менше ніж 3% прибутку на капітал, і це при 12% інфляції за підсумками 2024-го.  А це може свідчити як про складнощі з бізнесом, так і про схеми оптимізації, а, ймовірно, ухиляння від податків.

У такому разі виникає закономірне питання — навіщо В'ячеславу Супруненку СК “Країна”, якщо за офіційними даними вона не приносить особливого прибутку, а побудова нової стратегії потребуватиме часу та коштів?

Можливо компанію планують зробити “кишеньковою” страховою для страхування майна, що належить В'ячеславу Супруненку, та різного бізнесу. Тим більше, що він виявляє помітну бізнес-активність. Так, ексзять Черновецького придбав спецдозвіл на видобуток торфу на родовищі із запасами в 4,7 млн тонн (вже четвертого для нього). Не варто забувати і про його девелоперський бізнес у Києві. За даними ЗМІ, фірми з орбіти В'ячеслава Супруненка та його брата Олександра фігурують як мінімум у 4 великих земельних сандалах. Серед них – суперечка навколо земельної ділянки та будівлі на вулиці Бориса Грінченка (6200 кв. м землі у центрі столиці), забудова 5200 кв. м землі на вулиці Хрещатик.

Як зазначає на своїй сторінці у Фейсбук журналіст та блогер Сергій Лямець, колись співвласником компанії був Петро Порошенко, тому цей продаж компанії є не випадковим.

"Це наводить на думку про те, що цей продаж є маневром для уникнення впливу накладених на "Сивочолого" санкцій, а Супруненко в такому разі виконуватиме роль номінального утримувача. Що правда, це навряд чи так, бо це не схоже на Супруненка, а Порошенко з власників "Країни" скоріше за все давно вийшов. Натомість частка Ігоря Кононенка, кажуть мої джерела, простежувалась до останніх часів", – пише Лямець.

Вартість такого майна, яке ще й знаходиться в центрі Києва, вимагатиме відповідних витрат на страхування. Тут може стати в нагоді "своя" страхова, що дозволить "залишити витрати у себе".

Однак при угоді такого роду цікавлять як наміри потенційного покупця, так і його репутація. А з останнім не все гладко. І справа у ймовірних махінаціях.

Також за версією Лямця, компанію купує В’ячеслав Супруненко.

"В нього є брат, і брати Супруненки вже впродовж довгих років залишаються великими гравцями на столичному ринку нерухомості. Це лідерство завжди було з присмаком чи то скандалу, чи то навіть криміналу".

За даними ЗМІ, 1995 року Супруненко став учасником групового хуліганства. Проте згодом працював у столичний “Правексбанк”, ставши там водієм доньки його голови Леоніда Черновецького, Христини, а потім і її чоловіком.

Значно змінилося життя бізнесмена у 2006 році, після перемоги його тестя Леоніда Черновецького на виборах мера Києва. Супруненко став частиною "молодої команди" і нібито приймав рішення щодо головного активу Києва, столичної землі, яку потім за гроші "розподіляли" серед "охочих".

2011-го він розлучився і виїхав з України, потрапив до міжнародного розшуку по лінії Інтерполу, як підозрюваним у справі про розбійний напад. У 2014 році справу було закрито, але Супруненко відтоді регулярно фігурує у різних скандалах. Серед найбільш помітних – приватизація приміщення у центрі Києва, відкриття закладу громадського харчування в об'єкті культурної спадщини столиці, 150-річного будинку купця Верле за адресою Хрещатик, 48.

Не варто забувати і про купівлю десятків гектарів столичної землі, на яких стоять збанкрутілі заводи. Так він отримав 3 га заводу "Росинка". Або купівля майже 14 га земельної ділянки з кадастровим номером 3222485901:01:015:5007 чи близько 30 житлових будинків на десятки мільярдів гривень.

І якщо питання бізнес-репутації в Україні є вагомим, то тут варто не раз подумати, чи продавати компанію такому бізнесмену.

На думку Сергія Лямця, компанія "Країна" для Супруненка може стати вигідним придбанням:

"Компанія є цілком робочою, як свідчать дані рейтингової агенції. Нехай вона і залежна від трьох класів страхування більше, ніж на 90% (це велика залежність), але хто в наші часи ідеальний?

На "Країну" можно буде замкнути фінансові потоки від власних бізнесів. Власне саме з цією метою купують власні банки, зокрема – навіщо ділитися грішми з чужими?".

Також за даними журналіста, навіть Національний банк України застрахував здоровʼя своїх співробітників у СК "Країна".

"Це свідчить не лише про надійність та "некептивність" компанії, а і про існування певної довіри з боку регулятора. Це дуже вагомий аргумент, майже постачальник двору його величності. Тож медичне страхування — мабуть що одна з майбутніх фішок компанії Супруненків. Якщо нічого не зіпсують, звісно", — додає Лямець.

Також плюсом для Супруненків стануть державні тендери на постачання послуг, а також місцем, де вони можуть страхувати власне майно та бізнес, "зберігаючи активи у "безпечному" місці".

До того ж, брати Супруненки мають багато житлових проектів, а це потенційна клієнтська база.

До усіх цих "бонусів" Супруненки мають шанс врятувати свою репутацію, яка є дещо скандальною.

"Так склалося, що в Супруненків погана репутація, десь поруч із стрічкою скандалів, якщо не сказати гірше. Натомість "Країна" – компанія з історією, працює з 1994 року. Її зв'язують з колишнім президентом Петром Порошенком та екс-нардепом Ігорем Кононенком, а це був найвищий щабель не лише політики, а і бізнесу", – зазначає Лямець, додавши, що кінцевий ефект такий, що компанія дещо втратить гарну репутацію, а от Супруненки — дещо набудуть.

Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, скільки бюджетних коштів могли розікрасти у Києві.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини