Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
8 травня у новому календарі української церкви – день Іоанна Богослова, одного з дванадцяти апостолів Христа та його улюбленого учня. Іоан дуже шанується у православних, у народі день так і прозвали – Іван Богослов. Також сьогодні в Україні згадують загиблих у Другій світовій війні.
Прикмети 8 травня. Фото з відкритих джерел
До святого Івана, як до клопотання за всіх нас перед Богом, звертаються з проханнями вилікувати від недуг, допомогти у різних життєвих випадках, розібратися в сімейних проблемах, просять про сімейне щастя. Рибалки моляться святому за хороший улов.
У поминальні дні віруючі йдуть до храму, щоб помолитися, несуть так звані панахиди – продукти на помин, хоча це не є обов'язковим.
Святий Іоанн завжди дуже шанувався у народі. На Івана Богослова прийнято пекти так звані обітні пироги – ними пригощають незаможних та сусідів. Це вважається особливо доброю прикметою, яка обіцяє Божу милість.
У день Іоанна Богослова забороняється лаятись, лихословити, пліткувати та обманювати. Не можна лінуватися та відмовляти у допомозі.
Народні прикмети не радять у свято позичати хліб та сіль – це до бідності.
Наші пращури помітили, якщо у цей день погода буде непогожою, то й осінь буде такою. Тож якщо небо з ранку червоне – піде дощ. Пішов дощ – гриби, з'ясувалося сонце – грибів не буде. Сонце дуже яскраве на заході сонця – хороша погода встановиться на кілька днів. Також дивилися, якщо до цього часу вже зацвіла черемха – літо буде з дощами.
Читайте також на порталі "Коментарі" — як зберегти потенцію в умовах стресу: топ ефективних порад.
Також видання "Коментарі" повідомляло – 7 травня: головні заборони та прикмети дня.
Новини