Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
23 липня за новим церковним календарем православні вшановують Почаївську чудотворну ікону Божої Матері, яку відносять до однієї з найшанованіших.
Прикмети 23 липня. Фото: з відкритих джерел
Почаївська ікона Божої Матері допомагає в різних життєвих ситуаціях. До неї звертаються з молитвами про здоров'я, зцілення від важких захворювань, просять захисту сім'ї від недоброзичливців, заздрісників, злодіїв. Вважається, що вона дарує мир у сім'ї, допомагає зберегти любов і злагоду між подружжям, може вказати на доброго та вірного супутника життя. Вірять, що Почаївська Богородиця зміцнює віру, наставляє на вірний шлях, а також захищає від зла рідну землю.
Народна назва дня – Трохим Безсонник, який прозвали так через низку нескінченних турбот у цей час. Цієї пори, як правило, йде збирання врожаю, справ вистачає на городі та в будинку, тому працювати доводиться з світанку до пізньої ночі.
Вважається, що всі починання 23 липня обов'язково увінчаються успіхом, а праця у цей день принесе плоди. Також день сприятливий для сватання та укладення шлюбу – союз буде міцним.
Церква звертає увагу, що у свято, як і будь-якого іншого дня, не можна сваритися, злословити, заздрити та відмовляти у допомозі нужденним. Гріхом вважається жадібність, наклеп, плітки і грубість і особливо ліньки.
За народними прикметами сьогодні не можна довго спати — можна прогаяти удачу і нажити бідність.
Традиційно за прикметами дня наші предки судили про врожай та зміни в погоді. Тож якщо туман з ранку – до врожаю грибів. З вечора туман чекай ясної і тихої погоди. Якщо побачили яскраві зірки перед світанком, підуть дощі. Якщо дощ пішов, то буде багатий урожай. Гучно вихає сова – до різкого похолодання, особливо вночі.
Згідно з прикметами, сьогодні не можна ламати калинові гілки, щоб не викликати лиха. Дерево здавна вважається захистом будинку, а калинова гілочка чи кора – сильним оберегом.
Читайте також на порталі "Коментарі" – яке церковне свято було 22 липня: що треба було робити, щоб до хати не проникла нечиста сила.