Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
10 липня за новим календарем української церкви вшановують пам'ять преподобного Антонія Печерського – засновника Києво-Печерської лаври та одного з найшанованіших святих в Україні.
Прикмети 10 липня. Фото: із відкритих джерел
У день пам'яті преподобного Антонія Печерського до святого звертаються з молитвами про мир, просять зцілення та втіхи у смутку. Перед молитвою сьогодні потрібно вмитися – вважається, що вода у цей день має особливу силу.
Наші пращури помітили, якщо у цей день погода буде невеликою, то й у цей день буде дощ. Згідно з народними традиціями, на Антонія слід обов'язково викупатися і одягнути чистий одяг – це захистить від хвороб весь рік.
Церква в це свято, як і в інший день, закликає не сваритися, уникати лихослів'я, злості, жадібності, відмовляти допомоги нужденним.
Народні прикмети забороняють на Антонія смітити чи лаятися біля води – вірять, що це може позбавити людину здоров'я та удачі. Не можна сьогодні прати, робити прибирання та стригтися. Ходити у брудному – до хвороб, а розповідати про плани – до зриву задуманого.
Антонія в народі також називають "караючим" святом — вважається, що того, хто порушує заборони, святий карає вогнем.
Наші пращури помітили, якщо у цей день погода хороша, то й погода буде помітною. За народними прикметами дня судять про погоду та успіх у справах: вранці немає роси — до вечірнього дощу. Грім чути сильно — до сильної зливи, а якщо грім глухий — до затяжного та тихого дощу. Жаби стрибають на березі – день буде ясним та теплим.
Також вважається, що якщо багато ряски у водоймищах, то рік буде вдалим, а якщо Антонієв день випадає на середу або п'ятницю і чути грім — потрібно обов'язково сходити на рибалку.
Читайте також на порталі "Коментарі" – яке церковне свято було 9 липня: три ключові заборони цього дня.