Головна Новини Суспільство релігія Введення в храм Пресвятої Богородиці: що потрібно зробити цього дня, а від чого краще утриматися
commentss НОВИНИ Всі новини

Введення в храм Пресвятої Богородиці: що потрібно зробити цього дня, а від чого краще утриматися

Введення в храм Пресвятої Богородиці вважається святом воцерковлення дітей

21 листопада 2024, 07:52 comments2935
Поділіться публікацією:

Як повідомляє портал "Коментарі", 21 листопада за новим церковним стилем святкують Введення в храм Пресвятої Богородиці, яке в народі називають Третя Пречиста. За старим стилем свято відзначалося 4 грудня.

Введення в храм Пресвятої Богородиці: що потрібно зробити цього дня, а від чого краще утриматися

Введення в храм Пресвятої Богородиці. Фото: із відкритих джерел

Введення в храм Пресвятої Богородиці – одне з 12 найбільших релігійних свят. Він пов'язаний з подіями, описаними в апокрифічних Євангеліях, тобто в тих, які не визнала церква. У них розказано, як батьки – Іоаким та Ганна – привели маленьку Богородицю до Єрусалимського храму на виховання. Дівчинка пізно народилася у батьків — вони вже були людьми похилого віку і пообіцяли її присвятити Богу.

У храмі Марія жила до 15 років, а потім їй радили знайти собі нареченого, але вона дала обітницю присвятити життя Господу. Тоді було вирішено, що її опікуватиме старий родич Йосип — вони побралися, як того вимагали закон і поїхали з Єрусалиму в Назарет.

Варто відзначити, що багато віруючих йдуть у свято до церкви, а також ведуть на першу сповідь діток (у 7 років).

У народі Третя Пречиста означає початок зими — вважається, що з цього дня настають справжні холоди. З цього приводу за старих часів влаштовували гуляння, ярмарки та посиденьки.

Є в цю дату (так само, як і на Різдво та Великдень) особлива прикмета: треба помітити, хто першим із чужих у будинок зайде – таким і весь рік буде. Якщо жінка – будуть фінансові проблеми, чоловік – все буде стабільно, дівчина – в будинку буде кохання, хлопець – здоров'я, дитина – клопіт, а стара жінка – це не на добро.

Якщо ж говорити про те, що не слід робити на вступ за народними повір'ями, то не варто займатися важкою роботою; поспішати – кажуть, хто поспішить, той увесь рік не встигатиме; лаятися, зловживати спиртним; займатися прибиранням, пранням, шиттям; позичати щось – до збитків.

У церкві прямої заборони на роботу немає, але по можливості потрібно відкласти мирські справи та присвятити час молитвам та думкам про духовне.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Різдво одного дня, а Великдень – у різні: чому католики та православні святкують у різні дати.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини