Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Як передає портал "Коментарі", 19 серпня церква відзначає Преображення Господнє, а народі відзначається Яблучний Спас. Яблучний Спас на Русі був популярнішим за церковне свято. Наші пращури помітили, якщо у цей день мороз, то зима буде холодною. Освячені фрукти давали в їжу дітям, щоб дитина росла здоровою і міцною. До Яблучного Спасу на Русі не їли яблук. Лише цього дня фрукти дозволялося вживати в їжу. З них готували пироги, запіканки, варення, оладки та інші страви на Яблучний Спас. Наші пращури помітили, якщо у цей день спекотний день, то зима буде холодною. Вірили, що якщо зробити добру справу сьогодні, то потім везтиме весь рік.
Церковне свято. Фото: з відкритих джерел
Прикмети 19 серпня
яка погода на Яблучний Спас, така буде і на Покров (14 жовтня);
19 серпня сухий день — осінь буде без дощів, сонячний і жаркий — чекайте морозну зиму;
якщо до цього дня листя на деревах пожовкли — скоро різко похолодає.
Що сьогодні не можна робити
У день Яблучного Спаса заборонено важко працювати, шити, в'язати і займатися будь-якими домашніми справами, крім готування і садівництва. Також сьогодні заборонено вбивати комах.
Що можна робити 19 серпня
До цієї дати господині робили заготовки з яблук. У саме свято в церквах проводяться богослужіння, можна святити яблука і мед. На Яблучний Спас прийнято пригощати фруктами знайомих і незнайомих людей.
Читайте також на порталі "Коментарі" – яке церковне свято було 18 серпня: що можна і не можна було робити.
Новини