Головна Новини Суспільство релігія Страсна п'ятниця: головні прикмети та заборони
commentss НОВИНИ Всі новини

Страсна п'ятниця: головні прикмети та заборони

Цього дня на службі у храмах згадують страждання Спасителя

18 квітня 2025, 06:35 comments1074
Поділіться публікацією:

18 квітня у православних велика п'ятниця Страсного тижня, відома також як Страсна п'ятниця. Її прийнято вважати найсумнішим днем – у п'ятницю розіп'яли Христа. Цього дня на службі у храмах згадують страждання Спасителя, а з вівтаря виносять плащаницю – тканину із зображенням Христа, що лежить у труні.

Страсна п'ятниця: головні прикмети та заборони

Страсна п'ятниця. Фото з відкритих джерел

У народі 18 квітня – свято Кузьма-городник. День отримав назву на честь святого Косми Халкідонського.

У цей день наші прадіди особливу увагу звертали на погоду та прогнозували, якими будуть найближчі місяці. Тож якщо сьогодні тепло – кінець місяця буде холодним. Погода міняється – чекай сухого літа. Зозуля закукувала – час сіяти льон. Сильний дощ пішов – можна збиратися на рибалку.

Вважається, що це сприятливий день, щоб сіяти моркву та буряк.

Якщо ж говорити про суворі заборони в цей день, то у церковне свято 18 квітня треба уникати сварок, скандалів, пліткувати та наклепувати, а також ображати когось і відмовляти у допомозі. День слід провести якнайспокійніше, знайти час для молитви.

Триває Великий піст, у Страсну п'ятницю віруючі намагаються тримати суворий піст – нічого не їдять до винесення плащаниці у церкві. Раніше ми докладно розповідали, що можна і не можна їсти у Великий піст 2025 року – календар харчування щодня.

Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: не варто цього дня багато спати – можна проспати своє щастя. Також у народі вважається, що у Страсну п'ятницю краще не мати справи з городом та садом та копати землю, хоча день і вважається сприятливим.

У православне свято сьогодні звертаються в молитвах до преподобного Івана, як до клопотання за нас перед Богом – просять допомоги у боротьбі зі спокусами, захисту від наклепу, а також впоратися з різними залежностями (алкоголізмом, наркоманією). Святий Косма вважається покровителем городників – йому посилають прохання про добрий урожай.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Чистий четвер: головні заборони та прикмети.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини