Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Наближається Лазарева субота. Як і інші великодні свята, він присвячений події життя Христа. Віруючі згадують досконале Ісусом велике диво. Дата Лазаревої суботи змінюється щороку. Свято відзначається в передостанню суботу перед Великоднем, або шосту суботу пасхального посту. Цього року це свято настане 12 квітня, причому однаково, як за старим, так і за новим стилем.
Лазарева субота. Фото з відкритих джерел
У Лазареву суботу віруючим рекомендується відвідати богослужіння. Головна тема молитов цього дня – прохання про зцілення тяжких хвороб та прояв Божої милості. Цього дня християни починають нести до храму для освячення гілочки верби.
Так як в цей час пост, то в суботу Лазарева потрібно утриматися від використання в раціоні таких продуктів: яйця і продукти, що містять їх; м'ясо та м'ясні вироби, сало, рибу; молочні, кисломолочні продукти.
Можна готувати пісні каші, овочі, фрукти та ягоди у будь-якому вигляді. Дозволено випити келих вина на честь свята.
У народі для цього дня є низка заборон.
Не бажано: турбувати себе важкою роботою по будинку; йти на рибалку, забивати худобу; рукоділництво (шити, в'язати і т.д.); шуміти, влаштовувати розваги; розпивати спиртне.
У церкві особливих заборон немає – як і будь-якого іншого дня, не можна грішити повсякденними гріхами і слід приділити час молитві.
Раніше портал "Коментарі" розповідав про велике православне свято Благовіщення. Він вважається одним із найважливіших, двонадесятих, свят у християн. Як і всі вони, цей день оповідає про доленосну подію – мить, коли архангел послав Богородиці звістку про те, що вона матиме сина. Свято особливо шанується в Україні. Християни, які перейшли на новий стиль, свято відзначали 25 березня. Тоді як православні, котрі дотримуються старого стилю, вважають датою свята 7 квітня.
Новини