Головна Новини Суспільство релігія Далай-лама зробив довгоочікувану заяву щодо свого наступника
commentss НОВИНИ Всі новини

Далай-лама зробив довгоочікувану заяву щодо свого наступника

Далай-лама підтвердив, що після його смерті Китай не буде обирати нового духовного лідера Тибету.

2 липня 2025, 12:30
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

Далай-лама Тенцзін Ґ'яцо  зробив принципову заяву щодо власного наступництва. Тибетський духовний лідер підтвердив, що інститут Далай-лами не зникне, а після його смерті традиційно оберуть нового керівника.

Далай-лама зробив довгоочікувану заяву щодо свого наступника

Далай-лама. Фото з відкритих джерел

Далай-лама виступив в індійському місті Дхарамсала. Під час молебню з нагоди його 90-річчя, духовний лідер тибетського буддизму наголосив, що інститут Далай-лами не зникне після його смерті, а пошук наступника відбуватиметься "відповідно до дотеперішньої традиції".

"Інституція Далай-лами триватиме. Ніхто інший не має права втручатися в цю справу", — заявив Тенцзін Ґ'яцо, який є чинним Далай-ламою з 1940 року.

Ця заява пролунала на тлі постійної напруги між вигнаним тибетським духовенством і владою КНР. Китай, який окупував Тибет у 1950 році, неодноразово заявляв, що саме офіційний Пекін має визначати наступного Далай-ламу. Однак Тенцзін Ґ'яцо заперечує це право Китаю, зазначаючи, що "його наступник народиться у вільному світі". Таким чином натякнувши, що новий Далай-лама буде обраний за межами КНР.

"Відповідальність за пошук наступника буде лежати виключно на членах трасту "Ґаден Пходранг" — офісу Його Святості Далай-лами", — додав Тенцзін Ґ'яцо.

Вибір наступного Далай-лами складна релігійна та політична процедура, що базується на вірі у реінкарнацію. Традиційно це тривалий процес, у якому ченці шукають дитину, що демонструє ознаки перевтілення попередника. Інститут Далай-лами існує з 1587 року, і будь-яке зовнішнє втручання у цей процес вважається святотатством серед тибетських буддистів.

Нинішній Далай-лама, лауреат Нобелівської премії миру 1989 року, живе у вигнанні в Дхарамсалі з 1959 року після придушення повстання в Тибеті. У 2011 році він добровільно передав політичні повноваження обраному уряду у вигнанні, залишивши за собою виключно роль духовного лідера.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Далай-лама розлютив Китай, розкривши, де народиться його наступник.

Також "Коментарі" писали, що Далай-лама пояснив, чому світом повинні правити жінки.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини