Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Як повідомляє портал "Коментарі", християни відзначають церковне свято 15 серпня на честь Стефана Першомученика. Стефан жив у III столітті і був сучасником Кіпріана Карфагенського. У той час стояла суперечка між Римською і Африканською церквою за єретиків, що каються. Вирішили хрестити їх повторно, а Римська церква приймала людей через покладання рук і покаяння. Святий Стефан боровся з Новатом, який взагалі не хотів приймати єретиків. Стефан хрестив трибуна Немезія, зціливши його дочку. Проте за віру їх двох усікли мечем. Після кількох подібних епізодів і самого Стефана стратили.
Церковне свято. Фото: з відкритих джерел
У народі Стефан вважається покровителем коней. У цей день до коней ставляться з особливою повагою. Їм дають смачні ласощі та одягали нові підкови. Щоб коні були здоровими та сильними, їх напували колодязною водою, в яку клали срібну монету.
Селяни відзначали 15 серпня закінчення сіножаті. Щоб уберегти сіно від дощу, його прибирали в сарай чи ангар. У Степанів день наші предки плели спеціальний вінок із цілющих трав: пижми, ромашки, полину, м'яти та інших трав. Цей вінок вішали у будинку, щоб він захищав домочадців.
Прикмети погоди 15 серпня
Яка у цей день погода – таким буде і вересень.
У давнину у цей день вшановується дощ.
Якщо жаби голосно квакають, то сильні дощі.
Молодик у цей день — до дощової погоди, зростаючий місяць — до посушливої.
Якщо у цей день дме північний вітер, то врожай зернових буде мізерним.
Що не можна сьогодні робити
кривдити тварин;
здійснювати великі та важливі справи;
проводити обстеження чи розпочинати лікування;
лаятися і сумувати.
Що можна робити 15 серпня
Наші пращури помітили, якщо у цей день мороз, то весна буде холодною. Збирали яблука та сливи, пізній урожай вишні. Щоб урожай не зіпсувався, сіно ховали від негоди.
Читайте також на порталі "Коментарі" — медовий Спас: що можна і не можна було робити 14 серпня на Макавеї.
Новини