Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
Устаткування іноземного виробництва, встановлене в український період на Запорізькій АЕС, замінять російським, заявив в інтерв'ю пропагандистському інформагентству ТАСС призначений окупантами директор ЗАЕС Юрій Черничук.
Окупант на ЗАЕС. Фото з відкритих джерел
Він зазначив, що ЗАЕС після запуску всіх енергоблоків зможе забезпечити енергією "Новоросію", а також окуповані Крим та Донбас.
Зазначимо, що наприкінці грудня 2024 року Євросоюз в ОБСЄ закликав Росію вивести свій "персонал" із ЗАЕС та всієї України.
Згідно заяві, Росія має негайно припинити атаки на енергетичну інфраструктуру України та вивести увесь свій військовий та інший персонал із Запорізької АЕС та всієї території України.
"Росія має негайно припинити атаки на енергетичну інфраструктуру України та вивести весь свій військовий і несанкціонований персонал із ЗАЕС та всієї території України", — йдеться у заяві.
В Євросоюзі вказали на те, що через російські атаки на українську енергетичну інфраструктуру три діючі атомні електростанції України були змушені різко скоротити виробництво електроенергії. "Військові удари Росії 28 листопада мали вплив на підстанції, які використовуються всіма АЕС для передачі та отримання електроенергії, що є важливим для ядерної безпеки", — додали в ЄС.
Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що 2024 рік став найважчим для енергосистеми України з початку повномасштабної війни, адже армія Росії атакувала енергетичні об’єкти протягом майже всього року.
"Це справді був найскладніший рік для енергосистеми. Якщо порівнювати з ударами 2022 та 2023 років, то російські атаки починалися, наприклад, 10 жовтня, а у 2024-му вони почалися ще в березні і тривали протягом усього року", — зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.
За його словами, руйнування були набагато серйознішими, ніж у попередні роки, а також змінився характер та складність ударів, і збільшилось використання різних видів зброї.
"Сьогодні для знищення енергетичної інфраструктури Росія використовує всі види зброї, які є в її арсеналі. Раніше основну увагу приділяли дроновим атакам, а тепер дрони атакують кожну ніч, а масовані удари здійснюються ракетами різних типів, зокрема, з касетними бойовими частинами, що значно ускладнює відновлення, оскільки виникає необхідність у розмінуванні", – пояснив Галущенко.
Новини