Рубрики
МЕНЮ
Таисия Ерохина
Коронавірусна хвороба нерідко несе психічні наслідки: як і для хворих на інфекцію, так і для здорових людей, які постійно перебувають у напрузі. Про це повідомляє Національна академія медичних наук України.
Фото з відкритих джерел
Зокрема, COVID-19 може безпосередньо вплинути на стан психічного здоров’я пацієнтів, які перехворіли вірусом. Пояснюється, що реакція імунної системи, спричинена інфекцією, може спричинити певні психопатологічні порушення.
Як показало дослідження, в одному з госпіталів Мілану протягом місяця досліджувалися 402 дорослих, які перенесли COVID-19. Виявилося, що мають посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) 28% обстежених, депресію — 31%, тривожність — 42%. Ще 40% пацієнтів пожалілися на безсоння, а 20% – обсесивно-компульсивні порушення.
Крім того, вчені кажуть, що жінки (які рідше помирають від Covid-19, аніж чоловіки) отримують частіше психічні порушення, ніж чоловіки.
Зазначається, що стрес є нормальною психологічною та фізичною реакцією на складні ситуації в житті. Але, перебуваючи щоденно у "режимі пандемії", людська психіка може ослабнути.
Крім того, людина може відчувати безпорадність, сум, злість, дратівливість, безнадійність, переляк. Також ймовірні проблеми з концентрацією уваги на типових завданнях, порушення апетиту, болі в тілі або поганий сон і брак сил для рутинних справ.
Експерти рекомендують піти до спеціаліста, якщо подібні симптоми тримаються кілька днів поспіль, провокуючи проблеми у вашому житті.
Як повідомлялося, медики дізналися, за скільки хвилин можна підхопити коронавірус.
Новини