Рубрики
МЕНЮ
Елена Бурдейная
Кисень для лікарень буде доставлений вчасно, повідомив міністр охорони здоров'я в інтерв'ю агентству "Українська правда".
Львівський хімічний завод - один з виробників медичного кисню - фото з Facebook
Польські виробники закриють потребу у кисні українських лікарень, заявив Віктор Ляшко. Один із заводів-постачальників медичного газу, який закрився на ремонт, розташований на заході України. Тому зручніше везти балони з Польщі, ніж з протилежного боку країни – Запорізької, Донецької або Луганської областей.
Міністерство інфраструктури надало усі необхідні дозволи постачальнику. Кілька машин вже прибули і привезли балони з киснем до лікарень, які його потребували негайно.
Питання, скільки ж коштувала термінова покупка, Ляшко зігнорував. Натомість сказав, що це проблема постачальника, за якою контрактною ціною він домовився. Prozorro показує, що тендерна ціна тонни медичного кисню коштує 10-15 тис. грн.
Постачальники кисню перелічені на сайті Мінздоров'я. У таблиці їх вказано 16. Олександр Комаріда, перший заступник міністра Ляшка, між тим стверджує, що їх кількість вже більше – 22 компанії. Двоє виробників медичного кисню зупинились на плановий ремонт, ще один – зламався, як стало відомо наприкінці минулого тижня.
Dozorro досліджувало закупівлю медичного кисню у системі Prozorro. Згідно з опублікованими даними, топ-10 постачальників наступний:
1) ПАТ "Лінде газ Україна" (м. Дніпро);
2) АТ "Львівський хімічний завод";
3) ТОВ Фірма "Кріогенсервіс";
4) ТОВ Фірма "Львівкисень";
5) ДП "Мессер Україна" (м. Дніпро);
6) ТОВ "ДіПі Ейр Газ" (м. Київ);
7) КТ "ТОВ "Запорізький автогенний завод";
8) ПрАТ "Харківський автогенний завод";
9) ТОВ "Кріопром-газ-Ізмаїл";
10) АТ "Полтавський завод медичного скла".
Крім того постачальником кисню є навіть атомні станції – ДП "НАЕК "Енергоатом" названо у Державному реєстрі лікарських засобів. АЕС Рівненська, Запорізька, Хмельницька отримали відповідну ліцензію у березні 2021 р.
Новини