Рубрики
МЕНЮ
Любовь Блажко
Згідно зі словами фахівців, якщо у людини підтвердилися симптоми коронавірусу, то вона може почати лікування навіть в домашніх умовах, але під обов'язковим наглядом лікаря. Йдеться про ситуації, коли людина ще не отримала результати ПЛР-тесту.
Як лікувати COVID-19 в домашніх умовах. Фото: unsplash
Експерти впевнені, що це допоможе не допустити швидкого розвитку інфекції і можливо навіть запобіжить госпіталізації. Інформація про це розміщена в газеті Il Messaggero, в звіті італійських вчених з Інституту фармакологічних досліджень Маріо Негрі і лікарні Папи Джованні XXIII в Бергамо.
Проте, головну роль в лікуванні COVID-19 вдома грає тільки лікар, акцентували на цьому увагу вчені.
Які симптоми можуть свідчити про коронавірус?
• кашель (є у 67% пацієнтів з COVID-19);
• лихоманка (спостерігається в 43% випадків);
• нудота, блювота, діарея;
• біль в горлі;
• головний біль.
Сімейний лікар може виписати пацієнту препарати, які приписуються для боротьби з іншими інфекціями дихальних шляхів. Наприклад, це можуть бути протизапальні ліки:
• аспірин або Аулін (їх не можна змішувати);
• кортизон і гепарин (в більш серйозних випадках).
Парацетамол — деякі лікарі не рекомендують його, тому що цей препарат не є протизапальним, а значить, не може пригнічувати фермент, який викликає запалення.
Ці ліки, а також ібупрофен або ацетилсаліцилову кислоту, що не забороняється приймати пацієнтам, у яких легка форма хвороби і температура не перевищує 38-ми.
Також потрібні аналізи крові, щоб контролювати показники запалення, роботу нирок і параметрів коагуляції.
Експерти пояснили, що даний протокол лікування апробований приблизно на п'ятдесяти пацієнтах з позитивними результатами тестів на COVID-19. Відзначається, що всі пацієнти не були госпіталізовані, у них була легка форма захворювання.
Новини