Рубрики
МЕНЮ
Таисия Ерохина
Професор Сергій Дубров повідомив, що "постковідний синдром" у тих, хто перехворів на коронавірус, може тривати понад 12 тижнів. Про це йдеться в Telegram-каналі МОЗ України.
Що таке постковідний синдром. Фото з відкритих джерел
За словами лікаря, симптоми можуть виявлятися з боку будь-якої системи організму пацієнта. Насамперед страждають дихальна, серцево-судинна та нервова системи.
Серед найпоширеніших проблем, про які заявляють пацієнти, є зміни з боку респіраторної системи. Йдеться про інфільтративні зміни на рентгенограмах або КТ органів грудної порожнини.
Як пояснює лікар, після тяжкого перебігу цієї хвороби тривалий час людям необхідна допоміжна респіраторна підтримка. Це відбувається навіть тоді, коли ПЛР-тест показує "мінус".
Крім того, можуть виникнути негаразди з серцево-судинною системою. Хоча зазначено, що частота міокардитів, пов’язаних із коронавірусом, у нашій країні менша, ніж показує статистика інших розвинених держав.
Експерт зауважив, що поки не існує чітких рекомендацій щодо медичного лікування постковідного стану.
Як повідомлялося раніше, доктор Євген Комаровський пояснив, в якому випадку людям, хворим на коронавірус, необхідна госпіталізація і лікування в лікарні, а не вдома. Лікар виділив чотири основних показання для госпіталізації.
Нагадаємо, в Україні оновили показники регіонів із захворюваності на коронавірус. Згідно з інформацією Міністерства охорони здоров'я, в 21 із 25 регіонів перевищено епідеміологічний поріг щодо захворюваності на Covid-19.
Новини