Рубрики
МЕНЮ
Ольга Чародий
За допомогою імплантату, який передають у зорову кору головного мозку зображення, вчені змогли частково повернути зір людині. Про це повідомляє наукове видання Science Daily. Команда вчених з Університету Мігеля Ернандеса (Іспанія), Нідерландського інституту нейронаук (Нідерланди) та Центру Зоря Джона А. Морана в Університеті Юти (США) успішно повернули частковий зір сліпій жінці за допомогою імплантату вживленого в мозок. Імплантат, що вживився в мозок 58-річної добровольці в зорову кору головного мозку, складався зі 100 мікроголок. Конструкція являла собою систему мікроелектродів, що одночасно реєстрували і стимулювали нейрони, розташовані поблизу. На жінку одягли окуляри з мініатюрною відеокамерою, яка фіксувала об'єкти довкола. А спеціальне програмне забезпечення кодувало візуальні дані та направляло їх прямо в електроди в головному мозку. Своєю чергою, ці електроди стимулювали нейрони, що створювали для жінки зображення.
Зір (фото з відкритих джерел)
Вживлення імплантату в мозок не викликало ускладнень чи побічних реакцій у добровольця, не відбулося жодних порушень у роботі мозку. За допомогою імплантату жінка змогла ідентифікувати лінії, форми та прості літери. Щоб допомогти їй справлятися з протезом, дослідники створили відеогра з персонажем відомого мультсеріалу "Сімпсони".
Розвиток та вдосконалення цього механізму не обов'язково зможе повноцінно повернути зір, проте зможе повернути незрячим людям мобільність, безпеку та незалежність. Вчені сподіваються, що такі люди зможуть із удосконаленим імплантатом ідентифікувати особу, дверні отвори чи автомобілі.
Нагадаємо, у Сполучених Штатах Америки медики частково відновили зір повністю сліпій людині. Про операцію розповіли у журналі Nature. 58-річний американець осліп, коли йому було ще 18 років через серйозне захворювання очей під назвою пігментний ретиніт. Ця хвороба передається у спадок. Через порушення функцій клітин, які фіксують світло, у людини сильно погіршується зір, а часто й повністю втрачається можливість бачити. Завдяки генній інженерії очі пацієнта, який осліп 40 років тому, стали знову світлочутливими. Це перший такий випадок в історії медицини. Експеримент тривав кілька місяців. Нові технології змогли змусити око американця виготовляти канальні родопсини.
Новини