Рубрики
МЕНЮ
Хмільовська Інна
Вчені вважають, що все через антитіла, що діють проти тканин людини. У більш ніж 60% госпіталізованих із COVID-19 виявили антицитокінові аутоантитіла — у контрольній групі цей показник склав 15%. Про це сказано у статті в журналі Nature Communications, це є однією з причин важкого протікання COVID-19 у деяких хворих.
Коронавірус, фото з відкритих джерел
Значною мірою це пов'язано з рідкісними розладами, такими як міозит, системний склероз і синдроми перекриття. Підмножина автоантитіл, орієнтованих на традиційні аутоантигени або цитокіни, розроблять DE NOVO, слідуючи інфекції SARS-COV-2. Дослідники дійшли висновку, що SARS-COV-2 викликає розвиток нового найнятого автоантигену IgG здебільшого госпіталізованими пацієнтами COVID-19 і позитивно корелює з імунними реакціями на білки SARS-COV-2.
Приблизно половина госпіталізованих пацієнтів в академічній лікарні у Греції мала високий рівень автоантитіл, часто пов'язаних з клінічними висновками, такими як висипання, тромбоз і васкуліт. Сиворотні антитіла (ANA) були виявлені приблизно у третини пацієнтів. Повідомлялося, що 23 з 48 (44%) пацієнтів критично хворі COVID-19 мають позитивні тести. А 52% госпіталізованих пацієнтів COVID-19 мають антифосфоліпідні антитіла. Вони також показали, що аутоантитіла мають можливість викликати згустки крові в моделях миші.
Вчені припустили, що SARS-COV-2 викликає утворення антитіл проти традиційних автоантигенів і цитокінів/хемокінів де Ново, і вони корелюють з антивірусними відгуками.
Нагадаємо, що "Коментарі" інформували своїх читачів про те, що третя доза Pfizer в чотири рази підвищує захист від коронавірусу — ізраїльський МОЗ.
Новини