Рубрики
МЕНЮ
Козлова Альбіна
Війна в Україні — це не лише зруйновані будинки, мільйони біженців, руйнування інфраструктури, загиблі громадяни, а й тяжкі поранення у дорослих та дітей, тижні в реанімації, сотні операцій, ампутації кінцівок. Через тілесні ушкодження, отримані під час бойових дій деякі громадяни отримують інвалідність. Після оформлення відповідних документів вони мають право на отримання протезів, реабілітацію та грошові соціальні виплати, компенсацію за придбання засобів реабілітації.
Фото ілюстративне / Pixabay
Ми поцікавилися у Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, чи є відомості про зростання кількості заявок на оформлення інвалідності після 24 лютого та скільки осіб з обмеженими можливостями проживає у регіонах.
"Згідно з Порядком облік осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших осіб, що мають право на безоплатне отримання засобів реабілітації, ведеться у централізованому банку даних з проблем інвалідності (ЦБІ) шляхом формування електронної особової справи в банку даних. Станом на 29 квітня Фонд не має можливості сформувати за допомогою ЦБІ інформацію про постраждалих в результаті військової агресії РФ проти України", — йдеться у відповіді.
Зокрема, у Фонді зазначили, що 12 квітня уряд вніс зміни до Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення. Список розширено, включено туди осіб, що постраждали від війни з рф. Серед змін також спрощення механізму забезпечення таких осіб засобами реабілітації на підставі висновків лікарсько-консультативних комісій чи рішень військово-лікарських комісій незалежно від встановлення їм інвалідності, встановлення інвалідності заочно, якщо особа не може прибути на огляд до медико-соціальної експертної комісії.
Також повідомляється, що розробник програмного забезпечення ЦБІ має здійснити його доопрацювання та приведення до вимог оновлених нормативно-правових актів.
Кількість осіб з інвалідністю станом на перше січня 2021 року опублікована у збірнику "Соціальний захист населення України" Державної служби статистики. За цими даними, кількість уперше визнаних осіб з інвалідністю у 2020 році, тобто тих, хто отримав вперше підтвердження інвалідності, становила 117 664 осіб, з них жінок — 52 067 осіб, дітей — 13 149. Серед вперше визнаних осіб з інвалідністю 13 055 в І групі, 42 007 в ІІ групі та 62 602 в ІІІ групі. Всього в Україні нараховувалося 2 724 082 громадян з інвалідністю, серед них 162 923 дітей до 18 років. Аналогічного збірника за 2021 рік ще не опубліковано.
Портал "Коментарі" повідомляв, що Олена Зеленська представила довідник нової етики спілкування.
Новини