Рубрики
МЕНЮ
Елена Бурдейная
Паспорти старого зразка та паперові посвідки для проживання роблять проблематичним отримання сертифікатів через додаток "Дія". Мінцифри на брифінгу 2 жовтня прояснило ситуацію, повідомляє портал "Еспресо".
Паспорт старого зразка 1994 року - фото з мережі
Олексій Вискуб, перший заступник Михайла Федорова, міністра цифрової трансформації, пояснив, що робити громадянам – власникам паспорту зразка 1994 року – які хочуть працювати з "Дією". Оформити COVID-сертифікати вони зможуть вже через кілька днів. Ковідні сертифікати також зможуть отримати громадяни з посвідками на проживання.
Над відповідним оновленням вже працюють фахівці Мінцифри. Зміни у застосунку "Дія" з'являться вже через один-два дні.
Власники біометричної посвідки на проживання отримують сертифікати за тією ж процедурою, що і власники біометричних паспортів, зауважив заступник міністра. Небіометричні посвідки, які українці отримували до 2018 року, з'являться у застосунку вже до кінця поточного тижня.
Під час брифінгу представник Мінцифри розповів про те, що робить міністерство для полегшення користування "Дією". Якщо виникли проблеми із застосунком – наприклад, складно розібратись у інтерфейсі, не спрацьовують сервіси – то потрібно звернутись на пункти допомоги. Тут фахівці проконсультують, як правильно згенерувати потрібний документ.
Спростилась одна з процедур ідентифікації – для неї вже не потрібно крутити головою. Віднедавна доступне генерування дитячих ковідних сертифікатів. Для цього хтось з батьків встановлює на смартфон останню версію застосунку, додає свідоцтво про народження дитини і отримує сертифікат. Якщо ж дитині вже є 14 років, вона самостійно може це зробити, отримавши біометричний паспорт. Триває бета-тестування сертифікатів на основі ПЛР-тестів.
Видання "Коментарі" раніше повідомляло, коли у "Дії" з'явиться можливість отримати довідку про одужання від COVID-19. Про це можна прочитати за посиланням.
Новини