Рубрики
МЕНЮ
Елена Бурдейная
Мінздоров'я повідомляє про масштабне оновлення холодильного обладнання, яке використовується для перевезення та тимчасового зберігання вакцин.
Холодове обладнання ЮНІСЕФ - фото Facebook Мінздоров'я
Організація USAID (Агентство США з міжнародного розвитку) надає Україні 2,8 млн дол. для того, щоб ЮНІСЕФ мала можливість закупити обладнання пасивного охолодження. Це обладнання прекваліфіковане ВООЗ (тобто отримало позитивний висновок про якість) і гарантує безпеку вакцин від COVID-19, які надходять у пункти вакцинації у різних регіонах України.
Бокси, надані ЮНІСЕФ, обладнані двома термологами – зовнішнім і внутрішнім, завдяки чому лікар має можливість моніторити температуру всередині контейнера. Пристрої призначені для роботи у польових умовах, вони гарантують 100% дотримання температурного режиму для збереження препаратів, розповіли на брифінгу, присвяченому системному оновленню обладнання для вакцинації. Нове устаткування пришвидшить логістичні процеси, так як різко зросла кількість пунктів щеплень (з 2,5 тис. до 3,1 тис.) і зросла кількість бажаючих щепитись у найвіддаленіших куточках України. Обладнання розподілятиметься по областям залежно від існуючих заявок.
Планується доставити в Україну термоконтейнери (5643 шт.), термосумки (8100 шт., з них – 2700 шт. вже отримані 30 вересня 2021 р.), холодоелементи (197 730 шт.), пристрої для моніторингу температури (27 486 шт.). Щоб гарантувати збереження вакцини, у термосумках підтримується температура від +2 до +8 °C. Тобто вони призначені для доставки у пункти вакцинації і для швидкого використання готових препаратів. Їх не будуть використовувати для тривалого зберігання засобів, які вимагають наднизьких температур: від -80 до -60 °C для Comirnaty/Pfizer-BioNTech) або від -25 до -15 °C Spikevax/Moderna.
Джеймс Хоуп, директор Місії USAID в Україні, зазначив:
Видання "Коментарі" інформувало раніше про те, як зросла активність вакцинування у "помаранчевих" та "червоних" регіонах України.
Новини