Рубрики
МЕНЮ
Кречмаровская Наталия
Трагедія 1986 року на ЧАЕС нагадає про себе і зараз. Ймовірно, Чорнобильська зона досі залишається небезпечною, попри те, що у зоні відчуження живуть і тварини, і люди. Вчені виявили, що собаки з Чорнобильської зони мають значні генетичні відмінності від інших тварин, зумовлені впливом радіації. Про це повідомляє портал “Коментарі” з посиланням на інформацію “Новини. Live”.
Ілюстративне фото
За даними вчених, ці зміни демонструють швидкі еволюційні процеси, які можуть виникати в умовах екстремального середовища.
Вчені з'ясували, що собаки, які мешкають у зоні відчуження Чорнобильської АЕС, зазнали значних генетичних змін, що відрізняють їх від інших собак світу. Виявили ці відмінності, аналізуючи зразки крові тварин, які живуть поблизу реактора та в прилеглих районах.
"Учені виявили, що ті, хто був найближче до місця вибуху, мали відмінності у своїй ДНК, які показують, що вони генетично відрізняються від собак у решті світу", — йдеться у повідомленні.
Як зазначають науковці, собаки, що живуть на Чорнобильській АЕС за сорок років після катастрофи зазнали стрімкої еволюції. Однак вчені не встановили, як саме ці генетичні відмінності впливають на здоров'я собак. Однак дослідники вважають, що радіація може викликати мутації, які передаються між поколіннями, а також сприяти виживанню лише тих особин, які краще адаптовані до екстремальних умов.
Недавні дослідження, які вивчають генетику вовків у зоні ЧАЕС, показали, що вони розвинули захист від раку. А дослідження деревних жаб, які живуть у зоні відчуження, виявило їхнє темніше забарвлення, що допомагає зменшити вплив радіації.
Раніше портал “Коментарі” повідомляв, що восени у Чорнобильській зоні вирували пожежі.
Новини