Головна Новини Суспільство права людини Як змусити військовозобов'язаних йти на війну та як карати ухилянтів: ветеран АТО
commentss НОВИНИ Всі новини

Як змусити військовозобов'язаних йти на війну та як карати ухилянтів: ветеран АТО

Ветеран АТО Євген Дикий пропонує значно посилити покарання за ухилення від мобілізації

29 жовтня 2024, 14:29
Поділіться публікацією:

Попри посилення мобілізації в Україні військових бракує — вдається призвати в півтора раза менше людей за ті санітарні втрати, які несуть Сили оборони на фронті. Про це заявив директор Національного антарктичного наукового центру та ветеран АТО Євген Дикий в ефірі на Radio NV, повідомляє портал “Коментарі”.

Як змусити військовозобов'язаних йти на війну та як карати ухилянтів: ветеран АТО

Ілюстративне фото

За його словами, у питанні мобілізації майже нічого не зроблено. Він зазначив, що закон, ухвалений у травні, дещо упорядкував військовий облік. Однак це необхідний, але тільки перший крок. 

“Критично необхідними є ще два рішення на рівні законодавчої влади. Одне рішення — це про встановлення граничного терміну служби, бо це стосується і тих, хто вже воює і нас захищає, і тих, хто піде їм на захист. А друге рішення набагато менш популярне — це криміналізація ухилення з військового обліку“, — переконаний Дикий.

За його словами, у військовозобов’язаних зараз є два варіанти дій: піти на захист країни до кінця війни, яка може тривати рік, а може й десять, або альтернатива — платити 25 тисяч штрафу.

Водночас він вважає, що треба поставити людей перед зовсім іншим вибором. Ветеран АТО додав: “Ти можеш віддати ці 4 або 5 років у формі та повернутися героєм, або ти можеш рівно ці самі 4 або 5 років провести на зоні як безплатна робоча сила і лишатися з тавром судимості”.

Він сказав, що такий варіант кращий, аніж нинішній — служба назавжди або штраф на 25 тисяч гривень. Дикий вважає, що дуже багато людей не захочуть опинитись в ув’язненні та виберуть віддати цей час службі в ЗСУ.

Окремо експерт зазначив, що рекрутинг не запрацював, як слід “і це є об’єктивною реальністю”. Він вважає, що одна частина проблеми — це мотивація, бо більшість мотивованих ще раніше долучилися до Сил оборони України.

Раніше портал “Коментарі” повідомляв, що в Україні ще посилять мобілізацію. Чи зможуть працівники ТЦК проникати в житло, читайте за посиланням



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини