Рубрики
МЕНЮ
Козлова Альбіна
22 червня в Україні відзначають День пам'яті та скорботи за загиблими в Другій Світовій війні 1939-1945 років. В цей день почали бомбардувати українські міста. Втрати населення України за різними оцінками істориків складають майже 9 мільйонів осіб. Загалом у війні загинуло 50-85 млн в різних країнах. була окупована німецькою армією вся територія нашої держави, саме на цих землях відбувалася третина тактичних операцій та було розбито понад 60% сухопутного війська Гітлера.
Фото з відкритих джерел
Українці воювали в арміях різних країн та в підпіллі. За даними істориків: 100 тисяч українців воювали в УПА, 120 тисяч в польській армії, 45 тисяч в армії Британії й Канади, 80 тисяч в ЗС США, 6 тисяч у французьких збройних силах, 7 млн (23% складу збройних сил) в складі армій СРСР. Тобто загалом 7 млн 351 тисяча українців на різних фронтах боролися з нацизмом. Більше двох з половиною мільйонів українців отримали ордени та медалі, понад дві тисячі отримали звання Героїв Радянського Союзу.
Історики говорять, що радянська влада часто кидала в бої щойно мобілізованих українців, що навіть не мали ані обмундирування, ані знань та навичок задля укомплектації своїх підрозділів. Таких вояків назвали "чорносвитниками" або "чорною піхотою". Часто вони гинули в той же день, коли ступили на поле бою.
В другому півріччі 1943 року українські солдати становили 60-80% особового складу в з'єднаннях Українських фронтів. Звання "праведник світу" отримали більше двох тисяч українців.
Українці гинули не лише в окупації та на фронтах, а й в полоні та концтаборах, щонайменше мільйон людей вже ніколи не вийшли за їх територію. Всього німецька армія Гітлера полонила до 6 млн осіб з території радянського союзу. Такі табори були й на території нашої держави, один з них — табір Грослазарет в Хмельницькій області.
За роки війни в Україні було зруйновано 28 тисяч сіл та 700 міст.
Як писав портал "Коментарі", в Україні відзначатимуть нове державне свято в липні.
Новини