Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
26 квітня 1986 року на території України відбулась найбільша техногенна катастрофа в історії людства – аварія на Чорнобильській АЕС. Історики сходяться на думці, що ця катастрофа була одним з факторів занепаду, а надалі й розвалу СРСР. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на видання "Голом Америки".
Чорнобильська аварія пришвидшила розпад СРСР. Фото з відкритих джерел
Чорнобильська аварія стала початком кінця для Радянського Союзу. Український народ був незадоволений діями СРСР, однак ядерна катастрофа та реакція політичного керівництва Радянського Союзу вплинула на політичну активність людей.
Історик Наталія Баранівська стверджує, що аварія на ЧАЕС підштовхнула людей до розуміння, що краще самим вирішувати де і що будувати, як розвиватись, а у підсумку бути незалежними. Перші громадські організації почали сформуватись саме навколо ядерної катастрофи. Невдовзі виникли дві потужні сили "Зелений світ" та Союз "Чорнобиль", що з часом перетворились на політичні рухи.
Окрім громадського усвідомлення проблем пов’язаних з аварією на ЧАЕС, Радянський Союз витратив значні кошти на ліквідацію наслідків катастрофи, що підірвали економіку країни.
До аварії Радянський Союз вважав Чорнобильську АЕС своїм символом економічного росту, однак після катастрофи – це стало кінцем СРСР.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що не тільки Україна добровільно відмовилась від ядерної зброї. Усього таких країн кілька у світі.
Також "Коментарі" писали, що США попереджають НАТО: Путін може застосувати ядерну зброю в Україні.
Новини