Головна Новини Суспільство Екологія Психічне здоров'я людей може погіршитися: вчені дійшли нового відкриття про потепління
commentss НОВИНИ Всі новини

Психічне здоров'я людей може погіршитися: вчені дійшли нового відкриття про потепління

Випадків шизофренії та депресії може стати в рази більше

18 квітня 2025, 14:12
Поділіться публікацією:

Глобальне потепління дуже позначається на психічному здоров'я людей. Такого висновку дійшли вчені після нового дослідження, опублікованого в журналі Nature Climate Change.

Психічне здоров'я людей може погіршитися: вчені дійшли нового відкриття про потепління

Глобальне потепління Фото: з відкритих джерел

Вчені попереджають, що підвищення температури може призвести до більшої кількості психічних розладів.

Як повідомляється, високі температури вже сприяють тисячам випадків поганого психічного здоров'я щороку. Це може різко зрости до 2050 року, оскільки планета продовжує нагріватися.

"Від легкого стресу до серйозних станів, таких як шизофренія, підвищення температури ускладнює життя мільйонів людей", — каже доктор Пен Бі, провідний автор дослідження зі Школи громадської охорони Університету Аделаїди.

Зокрема, вчені констатували, що аномально високі температури призводять до щорічної втрати понад 8450 років здорового життя в Австралії. Це близько 1,8% від загального тягаря психічних та поведінкових розладів у країні.

Дослідники попереджають, що до 2050 року це число може подвоїтись. Все через те, що клімат продовжує тепліти, а хвилі тепла стають дедалі довшими.

Найбільше шкоди від високих температур для молодих людей віком від 15 до 44 років. Вони можуть страждати на широкий спектр захворювань, пов'язаних з емоційним регулюванням, мисленням і поведінкою, включаючи тривогу, депресію, біполярний розлад, шизофренію, розлади, пов'язані з вживанням алкоголю та наркотиків.

Читайте також на порталі "Коментарі" — глобальне потепління не означає, що кожне наступне літо буде спекотніше попереднього, оскільки коливання температур рік у рік залишаться значними. Про це в інтерв'ю "Головкому" розповів кандидат географічних наук, фахівець із фізики атмосфери та геокосмосу Денис Пішняк.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини