Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
На початку весни, коли стає тепло, а дерева починають цвісти ми можемо помітити на тротуарах та стовбурах дерев сотні маленьких червоних "жучків". Часто цих комах топчуть або знищують інсектицидами люди, проте, вони приносять користь.
Клоп-москаль або червоноклоп червоний
Червоноклоп червоний (лат. Pyrrhocoris apterus) – це поширена комаха розміром близько сантиметра підряду клопів з характерними червоно-чорними візерунками, яка зустрічається в Європі, Азії та Північній Африці. Комаха має багато назв, зокрема козачок, москалик, клоп-москаль, або ж у народі їх називають "жук-пожежник". Зазвичай червоноклопа можна побачити у великих групах близько сотні особин у нижній частині стовбура дерев.
У червоного клопа шлюбний період триває з квітня по травень. Саме в цей час ми можемо бачити велику кількість цих комах з’єднаними черевцями один до одного. Цей період спаровування у клопів може тривати від 12 годин до семи днів.
Всупереч поширеній думці, клоп-москаль практично не шкодить садам, а також не їсть овочі та фрукти. Крім того, він не отруйний та не кусається. Ці комахи переважно харчуються соком плодів липи і акації, доповнюють свій раціон рештками мертвих комах. Крім того, вони можуть бути корисні, адже природним чином знищують комарів. У випадку недостатньої кількості їжі у популяції клопа-москаля може відбуватись канібалізм.
Свою назву москалик або клоп-москаль ці комахи отримали завдяки візерунку надкрил. Український натураліст Іван Верхратський у 19 столітті вказав, що вони схожі на яскраві каптани московських стрільців. Згодом український письменник та етнограф Борис Грінченко додав назву клоп-москаль у свій чотиритомний словник.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що стихійне лихо під назвою дзуд, вбило у Монголії близько 5 млн тварин.
Також "Коментарі" писали про таємничих істот, яких виявили на пляжі США. Вони схожі на людські очні яблука.
Новини