Головна Новини Суспільство події Журналісти вважають, що авіакомпанії Романа Мілешка можуть ухилятися від сплати податків
commentss НОВИНИ Всі новини

Журналісти вважають, що авіакомпанії Романа Мілешка можуть ухилятися від сплати податків

Є ознаки, які дають підстави вважати, що компанії Мілешка, ймовірно, ухиляються від сплати податків

28 травня 2025, 16:52
Поділіться публікацією:

Журналісти-розслідувачі виявили ознаки ймовірного ухилення від сплати податків у діяльності компаній, підконтрольних авіабізнесмену Роману Мілешку.

Журналісти вважають, що авіакомпанії Романа Мілешка можуть ухилятися від сплати податків

Авіакомпанії Мілешка

За інформацією з відкритих джерел, дві українські авіакомпанії — Constanta та H3Operations пов’язані з бізнесменом Романом Мілешком — за підсумками 2024 року показали разюче зростання доходів. Зокрема, у H3Operations цей показник виріс на 4363%.

На перший погляд, як відзначають журналісти, у річних фінансових звітах суми витрат на персонал виглядають пристойно: обидві компанії задекларували близько 33 мільйонів гривень кожна на заробітні плати у 2024 році. Проте для сфери, яка передбачає надвисокі вимоги до спеціалістів — пілотів, бортпровідників, інженерів, авіатехніків — такі цифри виглядають підозріло скромними.

Для прикладу, дві інші українські авіакомпанії — "Українські вертольоти" та SkyUp — витратили кожна понад 1 мільярд гривень на оплату праці. Це у кілька разів більше, підкреслюють журналісти.

Також вони додають, що середня місячна зарплата в "Українських вертольотах" — понад 170 тис. грн, в SkyUp  — понад 98 тис. грн тоді як у згаданих компаніях — приблизно 22 тисячі.

Журналісти отримали доступ до податкової звітності авіакомпаній. І саме там виявили Constanta офіційно платить командирам повітряних суден від 22 до 45 тис. грн,  H3Operations — від 21 до 44 тис. грн,  SkyUp —  від 135 до 550 тис. грн. Разюча різниця і по виплатах для других пілотів, бортпровідників та інженерів. Тобто у всього льотного складу авіакомпаній, дані про які отримали розслідувачі, чомусь в десятки разів нижчі зарплати.

"Так не буває. Скоріш за все вони просто отримують решту повз офіційне оподаткування — кешем в конверті чи на картку", — відзначають розслідувачі.

Аналітики вбачають у цьому ознаки двох паралельних систем обліку — офіційної для звітності та "неформальної" для реальних виплат.

У розслідуванні йдеться про те, що у разі, якби зазначені компанії платили заробітні плати офіційно, відповідно до галузевих стандартів, суми податків і зборів виглядали б зовсім інакше. Попередні оцінки журналістського розслідування свідчать: бюджет міг отримати до 400 мільйонів гривень більше за останні три роки.

Журналісти нагадали, що влітку 2024 року Бюро економічної безпеки відкрило справу щодо можливої мінімізації податкових зобов’язань. Але вже за кілька місяців, за словами джерел, процес був призупинений. Розслідувані припускають, що це відбулося, ймовірно, не без участі народного депутата Ігоря Копитіна.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що компанії з орбіти Романа Мілешка вже фігурували як такі, що співпрацюють під час війни з росіянами та підсанкційними грузинами.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини