Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Глава Пентагону США Піт Хегсет не буде присутнім на засіданні Контактної групи з питань оборони України 11 квітня. Як передає портал "Коментарі", про це стало відомо порталу Defense News від співрозмовників у Європі та американського джерела. Це є неприємним сигналом для Києва, адже саме США стояли біля витоків створення "Рамштайну" і ті чи інші рішення на підтримку України приймалися з оглядкою на Вашингтон.
Контактна група "Рамштайн". Фото: з відкритих джерел
Стало відомо, що Хегсет не приєднається до засідання "Рамштайну" навіть з відеозв'язку.
Також не розглядається варіант, що Пентагон відправить на зустріч високопосадовців або інших представників, які зазвичай супроводжують міністра і також беруть участь у важливих обговореннях та плануваннях.
Як сказав Defense News американський чиновник, США все ще оцінюють, як саме їхні представники братимуть участь у різних форматах на підтримку України, зокрема пов'язаних із військовою допомогою. Але конкретних рішень поки що не ухвалено. Але вже зрозуміло, що США усуваються від участі у Контактній групі з питань оборони України.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Під час засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" у Брюсселі у середу, 12 лютого, майже 50 країн зобов'язалися продовжувати збільшувати підтримку України. Про це заявив міністр оборони Великої Британії Джон Гілі під час прес-конференції після засідання групи. Однак прозвучали неоднозначні заяви глави Пентагону, який назвав вступ України до НАТО та повернення до кордонів 2014 року нереалістичними. Які висновки можна зробити за підсумками Рамштайну? Чи може Україна розраховувати на посилення обороноздатності навіть з огляду на неоднозначну позицію ключового союзника – США? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Новини