Головна Новини Суспільство події Заборонити чоловікам виїзд із країни після війни: про що говорить ідея – як реагувати
commentss НОВИНИ Всі новини

Заборонити чоловікам виїзд із країни після війни: про що говорить ідея – як реагувати

У мережі вже спалахнув скандал через слова колишнього радника МВС

6 серпня 2023, 20:52 comments1975
Поділіться публікацією:

Керівник Інституту майбутнього Вадим Денисенко у Facebook висловив думку, що навіть після перемоги України потрібно буде заборонити чоловікам виїжджати з країни принаймні в перші три роки. Така позиція викликала настільки активне обговорення в мережі, що довелося навіть реагувати МВС, де заявили, що це особиста думка Денисенка, а не офіційна позиція міністерства. Проте, якщо вже тема виникла, як ви ставитеся до ідеї продовжити заборону виїзду чоловіків на три роки після війни? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.

Заборонити чоловікам виїзд із країни після війни: про що говорить ідея – як реагувати

Заборона виїзду чоловікам за кордон. Фото: з відкритих джерел

Діяти слід не заборонами, а створенням умов процвітаючого майбутнього в Україні

Нардеп Верховної Ради України (IX скликання), екс-директор з регіонального розвитку ПрАТ "Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча" Сергій Магера міркує так:

"Заборонні заходи – це медаль із двома сторонами. Не можна однозначно сказати, що якась заборона має винятково позитивний ефект. Завжди є деякі обхідні шляхи. Прикладів в історії скільки завгодно багато. Як той самий сухий закон у США. Так і сьогодні, в умовах надзвичайних обставин воєнного часу, ми стаємо свідками, як люди шукають обхідні шляхи, намагаючись уникнути призову, залишити країну будь-якими шляхами. Знаходяться схованки в автомобілях, човнах і так далі. У всіх на слуху незаконне збагачення військкомів. Все це – ланки одного ланцюга. Результат протидії заборонам, обмеженням".

Щодо ідеї продовжити заборону чоловікам виїжджати з країни на три роки ще й після закінчення війни, тут складається враження, що хтось намагається поставити якийсь непродуманий бар'єр, вважає парламентар.

"Не випадково і МВС, і президент, і його Офіс, схоже, не погоджуються з такою позицією. Адже це несе великі репутаційні ризики, – наголошує Сергій Магера. – Коли я почув такі пропозиції, мені здається, логічніше створити альтернативу. А саме – умови, коли люди прагнутимуть повертатись до України, а не виїжджати звідси. Так, справді, сьогодні багато українців, що виїхали. Особливо – жінок із дітьми. І вони можуть спровокувати возз'єднання сім'ї не в Україні. Саме тому уряду, парламенту слід думати про те, як протидіяти таким ризикам у мирний час. Але, наголошую, діяти слід не заборонами, а створенням умов процвітаючого майбутнього в Україні. Щоб сюди хотіли повертатись, тут – возз'єднуватись. М'яч – на полі ВР та Кабміну".

Замість того, щоб розробляти програми підтримки та створення адекватних умов для повернення біженців, у суспільство вкидаються ідіотські проекти

Політтехнолог Юрій Подорожній упевнений, що ідея заборони пересування громадян є антиконституційною.

"Крапка. Далі, напевно, можна було б і не розмірковувати над черговою ідіотською пропозицією, – зазначає він. – Скажу більше, я не вважаю, що закриття кордону під час війни було вірним. Влада вкотре демонструє, наскільки вона не вірить своїм громадянам, наскільки їх боїться. Більше того, поступає несправедливо по відношенню до українців".

За словами експерта, ми звикли за 30 років незалежності жити, не покладаючись на державу.

"А дарма, – вважає Юрій Подорожній. – Головним завданням повоєнної України, на мою думку, є побудова адекватної держави. Ще до повномасштабного нападу Росії лунали поодинокі голоси про те, що нам треба перезаснувати державу. І перемога у війні (а я в неї вірю беззастережно) буде нагодою почати не з відновлення, не з економіки. Нам потрібна нова держава. І питання не в музикантах оркестру і навіть не в диригенті. В нас оркестр як система не звучить. Ми навчилися жити без держави. На пенсію не розраховуємо, на медицину від держави також. Освіта – все з репетитором підтягнемо. Податки платити? Щоб їх украли чиновники на черговому дерибані? Запитання риторичні. Згадайте, як щиро ми дивуємося європейській бюрократії та говоримо про те, що наша ДІЯ, яка мінімізувала взаємодію з чиновником, є чимось крутим. Але суть у тому, що європейцям не потрібна ДІЯ, бо вони не бояться взаємодіяти із державою. Вони не вважають свою бюрократію ворогом, бо та стоїть на варті законів та держави. А ми так радіємо з того, що у нас є ДІЯ, бо не ми не хочемо бачити чиновників, ані чиновники – нас".

Уявіть собі, продовжує експерт, що робитиметься з економікою відновлення, якщо навіть зараз, під час війни, журналісти викривають кричущі факти корупції на відновленні Бучі, Бородянки та Ірпеня.

"І тут раптом – пропозиція не випускати після війни ще три роки чоловіків за кордон. Можна й так, у принципі, підготувати революцію. Держава вже зараз підраховує збитки від можливого неповернення жінок-біженців із-за кордону. Економісти кажуть, що обсяг західної допомоги буде меншим від втрат працездатного населення у грошовому еквіваленті. Я розумію, що Вадим Денисенко тестує, власне, реакцію суспільства на можливе впровадження цієї норми державою. Якщо хтось із політиків зробить таку заяву – це смертний вирок. Політичний смертний вирок. Сподіваюся, щодо реакції суспільства це буде зрозуміло. Замість того, щоб розробляти програми підтримки та створення адекватних умов для повернення біженців, а потім і сприяння створенню робочих місць, у суспільство вкидаються ідіотські прожекти. Ну, якщо вже забороняти виїзд за кордон чоловікам після війни, тоді вже й податки треба підняти вдвічі-втричі. І, здається, над цим уже працюють", – констатує Юрій Подорожній.

Читайте також на порталі "Коментарі" — корупційні скандали з військкомами набирають обертів: про що говорить ситуація.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини