Як знизити ризики ударів РФ по енергосистемі України – чому важливо підвищувати енергоефективність
Сьогодні вже всім очевидно - від того, наскільки економно ми споживаємо енергоресурси, безпосередньо залежить добробут країни
Війна загалом та терористичні удари росіян по об'єктах критичної інфраструктури України змусили мешканців нашої країни економити електроенергію, демонструє дослідження Active Group. Які ще заходи енергоефективності слід вжити в Україні? Як мінімізувати ризики, пов'язані з російськими ударами, черговий з яких ми пережили 26 січня ? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Ми повинні усвідомити, що економне використання ресурсів є вже не просто необхідністю, а загальним обов'язком
Народний депутат України ІХ скликання, голова підкомітету Верховної Ради з питань енергетичної безпеки Вікторія Гриб наголошує, що ракетні обстріли енергетичної інфраструктури критично загострили питання енергоефективності. Стало очевидним, що післявоєнне відновлення слід планувати з урахуванням максимально ефективного їх споживання.
На побутовому рівні дещо простіше, пояснює Вікторія Гриб. Тут, перш за все, потрібна воля та бажання співвласників майна.
Потрібно вирішувати питання з фізичною безпекою об'єктів інфраструктури військовими та інженерними методами
Експерт з енергетичних ринків компанії Dragon Capital Денис Саква зазначає, що економія енергії, на яку зараз масово перейшли в Україні, є вимушеним заходом. Нічого хорошого в ній немає, упевнений експерт.
А питання енергозбереження слід вирішувати окремо в тих сферах, де Україна історично недопрацьовує, продовжує Денис Саква. За його словами, це включає енергоефективність і будинків, і сфер ЖКГ.
Читайте також на порталі "Коментарі" - ще більше зброї для України: чому Захід змінив позицію – чи це допоможе ЗСУ.