Як Україні налагодити відносини із сусідами – чи може бути компроміс у зерновому питанні
Тільки переговори, спільна мета та дружні стосунки – це вихід із конфлікту та вирішення проблеми
Зерновий конфлікт, який набрав обертів між Україною та Польщею після жорстких випадів з боку політиків та чиновників обох країн, зараз, схоже, намагаються погасити. При цьому Польща готова надавати транзитні коридори, але не має наміру скасовувати заборону експорту української аграрної продукції на свою територію. Як Києву налагодити відносини з Варшавою та іншими країнами, які поставили наш експорт на паузу? Який вихід із ситуації бачиться найбільш раціональним? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Україна та Польща мають разом виходити на ринки Азії та Африки
Народний депутат Верховної Ради України ІХ скликання (фракція "Слуга Народу"), член Комітету ВР з аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук наголошує, що Польща надає колосальну підтримку Україні у протистоянні військовій агресії Росії. Відтак, зазначає він, розбіжності щодо українського зерна між Варшавою та Києвом – недоречні.
Дмитро Соломчук сподівається, що цієї осені експорт української сільгосппродукції буде відновлено, зокрема й у Польщу.
Україні важливо зберегти транзит через території сусідніх держав
Експерт з питань аграрної політики, заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Денис Марчук поділився такою думкою:
На думку експерта, головним для України залишається збереження транзиту через території сусідніх держав, адже переважна кількість агропродукції прямує до портів, а згодом – до третіх країн.
Читайте також на порталі "Коментарі" - розклади, коли розпочнуться переговори України та РФ – як розуміти заяви Лаврова.