Головна Новини Суспільство події Як у лютому світ може ще більше підтримати Україну – чи є позитивні очікування
commentss НОВИНИ Всі новини

Як у лютому світ може ще більше підтримати Україну – чи є позитивні очікування

Головний позитив майбутніх форумів у тому, що вони сприяють підтримці уваги світу до війни РФ проти України, зміцнюють підтримку нашої країни

7 лютого 2023, 13:05 comments3082
Поділіться публікацією:

Лютий – місяць важливих для України самітів. З'явилися дані, що президент Володимир Зеленський прибуде до Брюсселя у четвер на саміт лідерів Євросоюзу, який відбудеться 9-10 лютого. На 14 лютого намічено чергову зустріч у форматі "Рамштайн". З 17 по 19 лютого відбудеться Мюнхенська конференція з питань безпеки, де, природно, буде багато уваги приділено російсько-українській війні та пошуку шляхів глобального миру. У 20-х числах (не виключено – безпосередньо на річницю повномасштабного вторгнення РФ, 24 лютого) може відбутися Саміт миру, де наша країна хоче просувати свою Формулу миру. Які очікування від майбутніх зустрічей? Чи можуть бути прийняті кардинальні рішення, які дозволяють швидше зупинити російську агресію і змусити винних відповідіти? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.

Як у лютому світ може ще більше підтримати Україну – чи є позитивні очікування

Прапор України. Фото: з відкритих джерел

Від статусу кандидата у ЄС нам важливо переходити на новий рівень

Експерт Українського інституту політики Микола Спіридонов вважає, що ймовірний візит президента Зеленського до Брюсселя є дуже важливим.

"За час повномасштабної війни він здійснив лише у грудні візит до США. Після цього нам значно збільшили військову допомогу. І візит до Брюсселя, до штаб-квартири ЄС, став би сигналом, що Україна має шанси отримати конкретну програму дій зі вступу в ЄС, запустити відповідний механізм. Від статусу кандидата нам важливо переходити на новий рівень, – пояснює експерт. – Європейські чиновники мнуться, бо не хочуть витрачати гроші на відновлення України загалом та нашої економіки зокрема. Адже доведеться підтягувати наш рівень життя до стандартів ЄС. Зважаючи на те, які руйнування пережила (і продовжує) наша країна через російську агресію, підтягти Україну буде непросто. Але політичне рішення вже ухвалено. Дотискатимемо з цього питання. Чекаємо на конкретні терміни вступу, конкретну програму дії для завершення цього процесу".

За словами експерта, завдання чергової зустрічі у форматі "Рамштайн" – танки (потрібно отримати достатню кількість, розробити логістично, як їх поставити) та авіація (важливо, щоб крига рушила і з цієї теми, давши нам можливість нівелювати перевагу противника у повітрі). Судячи з попередньої такої зустрічі, є добрі шанси щодо просування у цьому напрямку, зазначає Микола Спіридонов.

Він акцентує, що головне завдання в рамках і Мюнхенської конференції з питань безпеки, і Саміту миру – щоб Україна отримала гарантії цієї безпеки після того, як бойові дії будуть завершені.

"За термінами цього самого завершення прогноз дати неможливо, – наголошує експерт. – Але, схоже, аж до квітня буде ескалація, після чого (залежно від результатів того, що відбувається на фронті, які, сподіваємось, будуть для нас позитивними), з'явиться вікно можливостей для підписання мирної угоди на прийнятних для нас умовах".

Форум лідерів ЄС є важливим для інтеграції України в ракурсі обговорення термінів переговорів про повноцінне членство

Доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України, народний депутат V-VI скликань Олексій Плотніков поділився такою думкою:

"Не чекаю чогось проривного від цих форумів, адже більшість із них – планові заходи. Проте всі вони – позитивні для нас, оскільки сприяють підтримці уваги світу до війни РФ проти України, зміцнюють підтримку нашої країни, наближають нашу перемогу".

Форум лідерів ЄС, продовжує експерт, є важливим для інтеграції України в ракурсі обговорення термінів переговорів про повноцінне членство. Як важливим був і саміт, що відбувся минулого тижня в Києві.

Швидше за все, почуємо запевнення партнерів щодо підтримки наших європрагнень. Можливо, якісь фінансово-економічні пряники прогнозує Олексій Плотніков.

"Що стосується наміченої на 14 лютого зустрічі міністрів країн НАТО та союзників у форматі "Рамштайн", то дев'ятий саміт такого плану може порадувати рішеннями щодо поставок ЗСУ нової військової техніки, необхідної на даному етапі, – припускає експерт. – Мюнхенська конференція з питань безпеки – традиційна інтелектуальна зустріч, де обговорюється бачення миру, безпеки, майбутнього. Зрозуміло, що питання війни РФ проти України будуть у центрі уваги. Члени заходу передбачувано засудять російську агресію, задекларують підтримку нашої країни. Але якоїсь конкретики я тут не прогнозую. Як і у рамках Форуму миру, де представлять десять пунктів, запропонованих Україною. Ці пункти не знаходять розуміння у країни-агресора, тому деяких практичних рішень у ракурсі якнайшвидшого досягнення миру навряд чи слід очікувати".

Читайте також на порталі "Коментарі" – у Кремлі знову зіпсують через постачання зброї Україні: про що це говорить.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини